3dn.1godz.12min.

Oceny za rewanż z Osasuną

Duma Katalonii pokonała w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla zespół Osasuny 1:2. Poniżej zamieszczamy oceny zawodników Barçy za owo spotkanie.

Jose Manuel Pinto – Zaliczył kilka dobrych interwencji w pierwszej połowie. Przy golu dla Osasuny nie miał szans.

Ocena: 7.5

Adriano – Najlepszy zawodnik na boisku. Asystował przy bramce Alexisa Sancheza.

Ocena: 8

Andreu Fontas – Jeszcze w pierwszej części gry doznał kontuzji, która wykluczy go z gry do końca sezonu.

Ocena: brak

Gerard Pique – Nie był to jego jeden z najlepszych występów, ale był pewnym punktem w zespole. Przejął wiele ważnych piłek, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Ocena: 7.5

Martin Montoya – Solidny w defensywie, lecz do Alvesa mu jeszcze sporo brakuje. Zapowiada się bez wątpienia na wartościowego zawodnika.

Ocena: 6.5

Javier Mascherano – Grał na pozycji defensywnego pomocnika. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była słaba, a druga nieco lepsza. Od Mascherano wymaga się więcej.

Ocena: 6.5

Sergi Roberto – Słaba gra w pierwszej połowie, natomiast bardzo dobra w drugiej, w której strzelił bramkę po podaniu od Lego Messiego. Sergi posiada potencjał, pozwalający na grę w drużynie Barcelony.

Ocena: 7

Thiago Alcantara – Ogólnie rzecz biorąc, zagrał dobry mecz, choć nie był jednym z najlepszych. Był jednym z najbardziej błyszczących, było widać świetne przyjęcia, wizję gry i kreatywne podania.

Ocena: 7.5

Isaac Cuenca – Pokazał parę niezłych podań i dryblingów, ale ogólnie był dość nieskuteczny. Cuenca z pewnością nie zaliczy tego występu do najlepszych.

Ocena: 6

Alexis Sanchez – Tak samo jak Cuenca, nie był bardzo zaangażowany w grę i nie rozegrał wielkiego meczu, ale zdobył bramkę po podania Adriano. Został zmieniony przez Messiego.

Ocena: 6.5

Pedro Rodriguez – Szansa na odzyskanie dawnej, dobrej formy znów przepadła na jakiś czas. Doznał kontuzji i nie wystąpi w El Clasico.

Ocena: 6.5

Rezerwowi:

Eric Abidal – Zmienił Fontasa. Walczył dużo, lecz w pierwszej połowie wyglądał na bardzo niepewnego. Poprawił się w drugiej połowie.

Ocena: 6

Leo Messi – Wszedł za Alexisa Sancheza i całkowicie zrewolucjonizował grę, dzięki czemu zespół grał płynniej. Zaliczył także asystę przy trafieniu Roberto.

Ocena: 7.5

Sergio Busquets – Zastąpił kontuzjowanego Pedro w okolicach 70 minuty. Pomógł zespołowi utrzymywać się przy piłce i chronić przed atakami przeciwnika.