3dn.18godz.42min.

Oceny za rewanż z Realem Madryt

Duma Katalonii wywalczyła awans do półfinału Pucharu Króla, remisując w rewanżowym meczu z Realem Madryt 2:2. Poniżej zamieszczamy oceny zawodników Barcelony za owo spotkanie.

José Manuel Pinto – Kilka razy ratował zespół przed utratą bramki, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zaliczył koszmarny błąd, podając piłkę do Higuaina, lecz poprawił się broniąc jego uderzenie. Przy obu bramkach nie miał wiele do powiedzenia. Dobry występ najstarszego gracza Barçy.
Ocena: 7

Éric Abidal – Zdecydowanie słabszy mecz Francuza. Nie radził sobie najlepiej z Mesutem Ozilem, przegrywając z nim na ogól walkę o futbolówkę.
Ocena: 6

Carles Puyol – Nie poradził sobie w kluczowej okazji z Karimem Benzemą i w rezultacie Barcelona straciła bramkę. Nieźle radził sobie w pierwszej połowie, lecz w drugiej było gorzej. Zbyt dużo chaosu było w grze naszego kapitana.
Ocena: 7

Gerard Piqué – Bardzo słaby występ Gerarda. Już w pierwszej minucie mogła paść bramka dla Królewskich po jego fatalnym błędzie. Nie najlepiej zachował się także przy obu trafieniach Realu. Z pewnością było to  jedno z jego najgorszych spotkań w obecnym sezonie.
Ocena: 5

Daniel Alves – Dobrze radził sobie z rywalami. W 47 minucie popisał się niesamowitym uderzeniem w okienko, podwyższając w ten sposób prowadzenie Dumy Katalonii.
Ocena: 7.5

Sergio Busquets – Jak zwykle, czytał grę oraz wyprowadzał groźne ataki. Nie popełniał wieku błędów, wywiązywał się również ze swoich zadań defensywnych, głównie w drugiej połowie.
Ocena: 7.5

Xavi Hernández – Słabszy występ, aniżeli w pierwszym ćwierćfinałowym meczu z Realem Madryt. W jego grze brakowało błysku, do czego przyzwyczaił nas bardzo dawno. Nie był tak zaangażowany jak zawsze.
Ocena: 6

Andres Iniesta – Imponował dynamiką, lecz jeszcze przed przerwą został zmieniony przez Pedro z powodu kontuzji, która wyklucza go z gry na okres trzech tygodni.
Ocena: 6.5

Alexis Sánchez – Tak samo jak tydzień wcześniej, wiele pracował, walcząc o futbolówkę nawet w defensywie. Niestety w drugiej części meczu doznał kontuzji barku i nie zagra dwa tygodnie.
Ocena: 7

Cesc Fàbregas – Nie najlepsze spotkanie w wykonaniu Fabsa. Nie brał gry na siebie, rzadziej podłączał się do akcji, nie zachwycał także skutecznością.
Ocena: 5.5

Lionel Messi – Niezły występ, lecz bez rewelacji. Świetnie zagrał piłkę do Pedro, który dał prowadzenie Barcelonie. Czasami dawał o sobie bardziej znać poprzez rozpoczynanie swoich rajdów z piłką.
Ocena: 7

Rezerwowi:

Pedro Rodríguez – Wszedł w pierwszej połowie za kontuzjowanego Iniestę i wpisał się na listę strzelców. Stanowił zagrożenie dla graczy Los Blancos. Szkoda tylko, że miał mało miejsca na skrzydle.
Ocena: 7

Thiago Alcántara – Zastąpił na 20 minut Cesca. Pokazał kilka ładnych podań, pomógł utrzymać wynik, który premiował awans Barçy.