18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.1godz.8min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pelé: Kiedy Messi strzeli 1283 bramki…

Pelé: Kiedy Messi strzeli 1283 bramki…

Brazylijczyk przyznał, że z czynnie grających zawodników jego ulubieńcem jest Leo Messi, jednak zaznaczył jednocześnie, iż „nigdy” nie urodzi się nowy Pelé.

„Kiedy Messi strzeli 1283 bramki i wygra trzy mundiale, to pogadamy” – powiedział Pelé w wywiadzie opublikowanym na łamach „Le Monde”.

„Rekordy są po to, żeby je pobijać, ale będzie ciężko pobić moje. Ludzie często pytają mnie, kiedy urodzi się następny Pelé. Nigdy! Mój ojciec i moja matka zamknęli tę fabrykę” – podkreślił.

Legenda brazylijskiego futbolu twierdzi, że „technicznie” Messi jest „praktycznie na tym samym poziomie”. Były piłkarz uważa, iż zarówno on jak i Argentyńczyk „otrzymali dar od Boga”.

„Nikt nie mógł się spodziewać tego co zrobię. Grałem obiema nogami, strzelałem też dużo bramek głową” – kontynuował Brazlijczyk, który zauważył, iż Messi „w Barcelonie jest doskonałym piłkarzem, ale z Argentyną nie osiąga tyle sukcesów”.

Pelé mówił także o Neymarze, który „może stać się świetnym zawodnikiem”, gdyż „gra bardzo dobrze obiema nogami i jest inteligentny”.

„To porównanie dotyczące stylów gry przypomina mi Platiniego, który był bardzo dobrym piłkarzem, ale Cruyff był szybszy” – wyznał na koniec.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/01/pele-kiedy-messi-strzeli-1283-bramki-i-wygra-trzy-mundiale-to-pogadamy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.