04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.49min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piqué: W Gran Derbi nie ma faworyta

Piqué: W Gran Derbi nie ma faworyta

Zawodnik FC Barcelony nie chciał wdawać się w dyskusję o dwóch klasykach, które czekają Barçę w styczniu, ale zwrócił uwagę na trudności jakie Madryt napotkał w drodze do ćwierćfinału.

To, że w ćwierćfinale będzie już czekał na nas Madryt wiadomo było dzień wcześniej. Być może dlatego zespół zdecydował się zachowywać spokojnie i do każdego z tych meczów podejść absolutnie jak do każdego innego. Gerard Piqué był wymowny w swojej wypowiedzi: „To dwumecz, do którego musimy się dobrze przygotować jeśli chcemy przejść do półfinału. Musimy robić to co zawsze, wyjść i wygrać na Santiago Bernabéu i spróbować wyeliminować ich w domu”. Środkowy obrońca Barcelony nie chciał mówić o faworycie tego dwumeczu: „W meczu Barça-Madryt nigdy nie ma faworyta. Gramy tak jak jest w terminarzu i zobaczymy się w ćwierćfinale”.

Jeśli Piqué nie ugiął się i nie chciał mówić o Madrycie, to z kolei Pinto nawet nie chciał słyszeć o tym spotkaniu: „Przed meczem z Madrytem mamy jeszcze ważne spotkanie ligowe w niedzielę”. Andaluzyjski portero nie wie jeszcze czy na Bernabéu wystąpi w pierwszym składzie, ale, jak sam mówi: „Moim zadaniem jest pracować tak samo, być przygotowanym na 100% i mam nadzieję, że Pep Guardiola wybierze wyjściową jedenastkę, którą uzna za najbardziej odpowiednią”.

Sergi Roberto wypowiedział się natomiast na temat swojej gry na pozycji fałszywej dziewiątki: „Mam już dwa gole w pierwszym zespole, ale to normalne, bo koledzy są bardzo dobrzy i stwarzają mnóstwo sytuacji bramkowych”.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/01/pique-w-gran-derbi-nie-ma-faworyta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.