3dn.21godz.4min.

Połowa sezonu za nami

Po zwycięstwie nad Málagą FC Barcelona zakończyła rozgrywki ligowe na pozycji wicelidera ze wspaniałym rekordem meczów domowych i Messim, który wyrównał rekord strzelecki Césara.

Po meczu z Málagą kończącym rundę jesienną w La Liga w sezonie 2011/12 FC Barcelona zajmuje drugie miejsce z 44 punktami na 52 możliwe (pięć więcej ma Madryt). Zespół wygrał 13 spotkań, zremisował 5 i przegrał tylko 1 oraz zdobył 59 goli i stracił 12. Na Camp Nou Barcelona wygrała 9 meczów i strzeliła aż 43 bramki tracąc jedynie dwie.

Mecze wyjazdowe nie są jednak mocną stroną Blaugrany, w odróżnieniu od poprzednich sezonów. Mimo to Barcelona czwarty rok z rzędu wyjeżdżała z Bernabéu z kompletem punktów, tym razem po zwycięstwie 1-3.

Valdés i Messi grają najdłużej

Víctor Valdés i Leo Messi to jedyni zawodnicy, którzy wystąpili we wszystkich 19 spotkaniach. Bramkarz zagrał zawsze przez 90 minut (łącznie 1 710), natomiast Argentyńczyk rozegrał 1 649 minut. Następnym ulubieńcem Guardioli jest Dani Alves z 1 539 minutami na koncie w 18 meczach, a z kolei Éric Abidal (1 386) i Xavi Hernández (1 341) zagrali w 17 spotkaniach.

Rekord strzelecki Messiego

22 bramki Messiego stanowią wyrównanie rekordu strzeleckiego w pierwszej połowie sezonu, który dla Barcelony ustanowił César Rodríguez w sezonie 1950/51. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki FIFA jest drugim najlepszym strzelcem la Liga, zaraz po Cristiano Ronaldo. Za nim są Cesc Fàbregas (9), Alexis Sánchez (7), David Villa (5) i Xavi Hernández (5).

Najwięcej żółtych kartek dla Piqué

Żaden zawodnik Barcelony nie otrzymał czerwonej kartki, a zawieszony na jeden mecz został Gerard Piqué za nagromadzenie sześciu żółtych kartoników. Messi i Busquets ujrzeli po cztery żółte kartki, a Mascherano, Cesc i Alves po trzy.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/01/poowa-sezonu-za-nami/