„Jestem dumny z tego, że ludzie wiedzą skąd pochodzę”

„Jestem dumny z tego, że ludzie wiedzą skąd pochodzę”

Lionel Messi nie zapomina o swoim rodzinnym mieście. Argentyński napastnik niedawno został mianowany światowym ambasadorem miasta Rosario, co jest wielkim powodem do dumy.

Gwiazdor FC Barcelony, Lionel Messi, po raz trzeci z rzędu został wybrany przez urugwajski dziennik El País jako najlepszy piłkarz grający w Europie. Wiele zmieniło się odkąd malutki chłopiec opuścił swoje rodzinne miasto i swoją ojczyznę Argentynę, aby odnosić światowe triumfy w piłce nożnej w swojej przybranej ziemi, Barcelonie. Jeśli jest coś, co wpłynęło na charakter i niezwykłą skromność cracka Azulgrany, na pewno leży to w korzeniach zawodnika. Życie pełne wyrzeczeń nagrodziło go po tak wielkim wysiłku tytułem najlepszego piłkarza świata, a niedługo, jeśli nie już, najlepszego w historii.

Messi nie zapomina o swoim rodzinnym mieście, którego niedawno został mianowany światowym ambasadorem, został również wyróżniony jak wybitny sportowiec przez Radę Miasta Rosario. Argentyńczykowi w tym momencie towarzyszyli intedentka Mónica Fein, prezydent Rady, Miguel Zamarini i burmistrz Miguel Lifschitz, którzy odpowiedzialni byli za wręczenie medali.

Gdy przyszła kolejn na wypowiedź Messiego, zawodnik wyglądał na wzruszonego i powiedział, że „Jestem dumny z takiego wyróżnienia. Bo Rosario to moje miasto, mój dom, w którym się narodziłem, w którym mam swoich ludzi, i w którym na pewno kiedyś zamieszkam, to wielka duma”, powiedział Argentyńczyk otrzymując oklaski od zgromadzonych.

Następnie la Pulga wzięła udział w zaimprowizowanej konferencji prasowej, podczas której Messi podkreślił, że „Ludzie na ulicy zawsze mnie poznają, kiedy idę do domu proszą mnie o zdjęcie lub autograf. Chyba zawsze byłem rozpoznawany, ale to nie jest najważniejsze. Dla mnie najbardziej liczą się ludzie”. Podkreślił też swoje pragnienie powrotu do Rosario gdy już zakończy piłkarską karierę: „To mój dom, tu mam rodzinę, przyjaciół, moich ludzi. Kiedy odejdę z futbolu, Rosario z pewnością będzie moim miejscem życia. Ale teraz mam 24 lata, mam nadzieję, że nadal będę mógł osiągać to co do tej pory, tak indywidualnie jak i z Barceloną, a czas pokaże co ze mną będzie”.

Messi jest mieszkańcem Rosario, jest rosarino, a to, że wiedzą o tym wszyscy jest dla niego powodem do dumy: „Dla mnie to powód do dumy jeśli ludzie wiedzą skąd pochodzę, że znają to miasto. Ale to szalone kiedy chcą poznać już mój dom kiedy są w Rosario”, zakończył napastnik z szerokim uśmiechem na twarzy.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB