31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.21godz.20min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trzech byłych graczy Barcelny w Espanyolu

Trzech byłych graczy Barcelny w Espanyolu

Raúl Baena, Joan Verdú i Sergio García – byli blaugranas z La Masii, a teraz ważne ogniwa w Espanyolu Mauricio Pochettinio, który zajmuje ósme miejsce w tabeli La Liga.


Pomimo rywalizacji pomiędzy Espanyolem i Barceloną, oba zespoły współpracują ze sobą na rynku transferowym. W rzeczywistości, trójka piłkarzy Papużek wychowała się w La Masii. Raúl Baena, Joan Verdú i Sergio García, to podstawowi piłkarze w składzie Mauricio Pochettin.

 

Baena – kręgosłup drużyny, Verdú – kreator


Baena jest pierwszym piłkarzem wybieranym na środek pola. Jest filarem za linią kreatywnych piłkarzy w środku boiska, jego praca w obronie, spójność i płynność sprawia, żę Espanyol gra niezwykle pewnie z tyłu. Rozegrał 15 spotkań w tym sezonie – 7 w pierwszym składzie i 8 z ławki rezerwowych. Od kiedy Pochettino objął ławkę trenerską w Espanyolu, umocnił nim środek pola. Przed Baeną, spustoszenie sieje Joan Verdú.

 

Verdú jest architektem gry w Espanyol, jest odpowiedzialny za projektowanie ataku zespołu zarówno w środku pola, jak i z przodu. Rozkazuje i kieruje piłkarzami, a co ważniejsze – strzela gole. Bardzo dobrze wykonuje rzuty wolne i jego umiejętności strzeleckie to cechy, który wyróżniały go już w Barcelonie B. Zdołał wykorzystać te atuty wszędzie tam, gdzie grałzanim zdecydował się na Espanyol, reprezentował barwy Deportivo (2006 – 2009). Verdú rozegrał wszystkie 16 spotkań w La Liga jako piłkarz podstawowy.

 

Sergio García – strzelec

 

Sergio García jest tym piłkarzem, który cieszył się najbardziej z gry w Barcelonie, ponieważ udało mu się zagrać w pierwszej drużynie. Debiutował u Franka Rijkaarda 2 września 2003 roku. Teraz jest on podstawowym piłkarzem w ataku Papużek. Do tej pory zdobył pięć bramek w 14 spotkaniach (12 od pierwszej minuty).

 

Odwaga i pragnienie pokazania swoich wartości byłemu zespołowi – to będzie cechować tą trójkę w derbach Barcelony, dlatego warto zwrócić uwagę na tych piłkarzy.

 

Źródło: fcbarcelona.cat

mainXX:/2012/01/trzech-byych-graczy-barcelny-w-espanyolu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.