4dn.4godz.3min.

Zabójcze 10 minut Realu Madryt

Real Madryt, który przegrywał do 68 minuty 0 – 2, ostatecznie zwyciężył w starciu z Malagą 3 – 2. Gole dla Królewskich zdobywali Khedira, Higuaín i Benzema.

Manuel Pellegrini, który przez cały mecz nerwowo stąpał przy linii, w przeciwieństwie do Mourinho, który śledził mecz z ławki, przegrał spotkanie prowadząc 0 – 2. Mala spisała się bardzo dobrze technicznie w pierwszej połowie, ale po przerwie spadek koncentracji spowodował utratę trzech bramek.

Andaluzyjczycy wyszli na szybko na prowadzenie, a przed upływem 30 minut gry prowadzili już 0 – 2. Gole dla Malagi strzelali Sergio Sánchez (10″) i Demichelis (29″). Obie bramki były spowodowane błędami w wyjściu z bramki Ikera Casillasa i źle ustawioną obroną przy rzutach rożnych. Real cierpiał w pierwszej połowie, gdzie śmiertelnie groźne ataki z każdą minutą przeprowadzała Malaga.

Jednak po przerwie wiele się zmieniło. Głównie za sprawą zmiany, jakich dokonał portugalski trener: Ozil za Callejona. Ataki Niemca oraz Khedira i Benzemy dały nadzieję Królewskim. Casillas odpracował swoje błędy z pierwszej połowy, broniąc dwa trudne strzały Seby i Van Nistelrooy”a. Potem mecz odwrócił się o 180 stopni.

Malaga przetrwała do 68 minuty, prowadząc 0 – 2. W dziesięć minut gospodarze z nawiązką odrobili straty. Najpierw Khedira (68″) zdobył gola po indywidualnej akcji, potem (zaledwie minute później) Higuaín wyrównał na 2 – 2. Argentyńczyk przechwycił złe podanie Sergio Sáncheza do swojego bramkarza i pokonał Caballero bez trudu. Benzema (78) dokłada swojego gola po doskonałym podaniu „Pipity” i ustala wynik spotkania.

W przyszłym tygodniu obie drużyny czeka rewanż, który odbędzie się na La Rosaleda. Malaga stanie wtedy przed ogromną szansą sprawienia niespodzianki.