1dn.5godz.19min.

Athletic Bilbao w finale Copa del Rey

Baskowie pokonali, na San Mamés, Mirandés aż 6-2 i zapewnili sobie awans do finału Copa del Rey. W pierwszym spotkaniu górą także był Athletic (1-2).

Rewanż na San Mamés przebiegał pod dyktando gospodarzy. Po niespełna kwadransie prowadzili już 2-0. W jedenastej minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Iker Muniain, a trzy minuty później drugiego gola zdobył Markel Susaeta. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 3-0, a gola w 22. minucie zdobył Jon Aurtenetxe.

Druga połowa rozpoczęła się od rozpaczliwych ataków Mirandés. Wydawałoby się, że nie są groźne, ale w 57. minucie udało im się zaskoczyć defensywę Basków. Do bramki strzeżonej przez Gorkę Iraizoza trafił Aitor Blanco. Między 71 a 75 minutą dwukrotnie do bramki gości trafiał niezawodny Llorente i na 15 minut przed końcem tablica pokazywała wynik 5-1. Nie były to jednak ostatnie bramki tego spotkania. W 86. minucie drugiego gola dla gości zdobył Blanco, ale dwie minuty później padł szósty gol dla Athletic. Do bramki swojej drużyny trafił wówczas Caneda.

Athletic Bilbao 6-2 CD Mirandés

1-0 Muniain 11″
2-0 Susaeta 14″
3-0 Aurtenetxe 22″