3dn.20godz.50min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Czarny kot i inne ciekawostki

FC Barcelona wygrała pojedynek z Realem Sociedad 2-1, jednak mocno ucierpiała w końcówce tego spotkania. Przytaczamy najciekawsze anegdoty dotyczące tego meczu.

Emocjonujące wspomnienie Daniego Montesinosa

Piękny gest w stronę zmarłego dziennikarza Daniego Montesinosa, który uwiecznił FC Barcelonę na blisko 300 fotografiach. Dziś na Camp Nou wszyscy mogli przeczytać frazę „Na zawsze Dani”. Inicjatywa wyszła od jego kolegów z La Sexta, Marca TV i Gol Televisión.

Frekwencja na Camp Nou

Późna godzina i mroźna pogoda spowodowały, że mecz z Realem Sociedad był najmniej cieszącym się zainteresowaniem spotkaniem ligowym. Przyszło na niego 52 646 widzów.

Najzimniejszy mecz stulecia

Temperatura na Camp Nou oscylowała wokół zera stopni Celsjusza, a mecz ten był spotkaniem rozegranym w najniższej temperaturze w obecnym stuleciu. Kibice ubrali co tylko się dało aby było im choć odrobinę cieplej.

Dos Santos, Tello i Cuenca, pierwszy raz w wyjściowym składzie

To pierwszy raz kiedy wymieniona trójka canteranos znalazła się w wyjściowej jedenastce FC Barcelony. Tak samo jeden raz wydarzyło się to w Barçy B. Wtedy zespół Eusebio zremisował 2-2 z Alcorcón.

Czarny kot hasa po murawie

Ciekawostka tego meczu. Ku zdumieniu widzów w 36. minucie na boisko wbiegł kot i odbył beztroski rajd na jednym z boków boiska.

Ciepło jednak obecne na trybunach

Na Camp Nou ciepła nie zabrakło mimo wszystko. Widoczne było na bannerze jednej z fanek Sociedad, który głosił: „Griezmann, daj mi Twoją koszulkę albo ożeń się ze mną”.

Home Sawa na trybunach

Zdobywczyni kobiecej Złotej Piłki 2011, Japonka Homare Sawa na własne oczy oglądała mecz najlepszego zespołu świata z loży dla VIP-ów. Jednak jej idol, Xavi, oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Minuta ciszy dla ofiar tragedii w Egipcie

Camp Nou minutą ciszy uczciło pamięć 74 osób, które straciły życie w wyniku walki kibiców po rozegraniu spotkania między egipskimi drużynami Al Ahli i Al Masri w Port-Said.

Do dziesięciu razy sztuka

Real Sociedad nie był w stanie pokonać Barcelony na jej własnym stadionie od dziewięciu sezonów, po raz ostatni zrobił to Nihat w 2003 roku. Były zawodnik Arsenalu Londyn, Carlos Vela, przerwał tę klątwę.

Przybył, zobaczył i trafił

Lepszego występu Crisitan Tello nie mógł sobie wymarzyć. Pochodzący z Cifuentes zawodnik po raz pierwszy wyszedł w wyjściowej jedenastce Barcelony i zdobył swoją pierwszą bramkę w la Liga.

Źródło: Sport.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/02/czarny-kot-i-inne-ciekawostki/