3dn.17godz.19min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

FC Barcelona z nagrodą Laureusa

FC Barcelona zdobyła nagrodę Laureusa w kategorii Najlepszy Zespół Roku 2011 za pięć zdobytych tytułów, a wśród nich Ligi Mistrzów i Klubowego Mistrzostwa Świata.

FC Barcelona w ostatecznym głosowania pokonała takie drużyny jak: All Blacks (rugby), Dallas Mavericks (koszykówka, zwycięzca NBA), Reprezentacja Anglii w krykiecie (zwycięzca turnieju Ashes w Australii), Reprezentacja Japonii w piłce nożnej kobiet (Mistrz Świata) oraz zespół Red Bull (mistrz konstruktorów w Formule 1).

Pięć tytułów zdobytych przez Dumę Katalonii w 2011 roku: Mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata, były wystarczającymi argumentami do przyznania statuetki. FC Barcelona zajęła miejsce Reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej, zeszłorocznego zdobywcę Laureusa i najlepszą drużynę Mistrzostw Świata w RPA.

Gala odbyła się w Central Hall Westminster w Londynie. Delegacja FC Barcelony liczyła dwie osoby: prezydent Sandro Rosell oraz wiceprezydent Carles Vilarrubí. Nagrody Laureusa uznawane są za sportowe Oskary.

Messi i Abidal nominowani

FC Barcelona miała także dwóch nominowanych do indywidualnych nagród. Leo Messi był jednym z sześciu kandydatów do zdobycia tytułu Najlepszego Sportowca Roku (wygrał Novak Đoković), a Éric Abidal w kategorii Sportowy Powrót Roku (wygrał Darren Clark).

{iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.sport.es/swf/CTVPlayer.swf?assetID=1242249_es_videos&location=embed” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

Źródło: sport.es / fcbarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/02/fc-barcelona-z-nagrod-laureusa/