Manchester City vs FC Barcelona
3dn.23godz.13min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Gol Keity dał awans Mali do ćwierćfinału

Gol Seydou Keity dał zwycięstwo Mali nad Botswaną i zapewnił awans swojej drużynie do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki.

Pomocnik FC Barcelony dał nie tylko zwycięstwo Mali, ale i awans do ćwierćfinału. Jego reprezentacji pomógł także remis w meczu Ghany i Gwinei (1 – 1).

Mali, w niektórych fazach gry, było wycofane do defensywy. W 50 minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszła Botswana. Moatlhaping dośrodkował piłkę w pole karne, a tam Ngele mocnym strzałem pokonał Oumara Sissoko.

Mali odpowiedział pięć minut później. Napastnik Freiburga, Garra Dembélé, wyrównał wynik spotkania. Strzał głową, który oddał Coulibaly (dogrywał Diabeté), został obroniony, ale dobitka Dembélé nie dała szans na interwencję bramkarzowi Botswany, Modiri Marumo.

Kwadrans przed końcem spotkania, Keita przejął „bezpańską” piłkę na skraju pola karnego i uderzył, zdobywając gola dla swojego zespołu, który przypieczętował zwycięstwo Mali i awans do 1/4 finału Puchar Unarodów Afryki. Drużyna Seydou zmierzy się z Gabonem.

Botswana 1 – 2 Mali

50″ 1 – 0 Ngele

55″ 1 – 1 Dembélé

75″ 1 – 2 Keita

Botswana: Modiri Marumo, Tshepo Motlhabankwe, Ndiaop Letsholathebe, Mompathi Thuma, Mmusa Ohilwe, Boitumelo Mafoko, Mogogi Gabonamong, Mogakolodi Ngele (Dipsy Selolwane, m.86), Moemedi Moatlhaping, Lemponye Tshireletso (Kideo Phenyo Mongala, m.83) i Jerome Ramatlhkwane (Onalethata Thekiso, m.86).

Mali: Oumar Sissoko, Drissa Diakite (Ousmane Coulibaly, m.59), Ousmane Berthe, Cedric Kante, Adama Tamboura, Samba Sow, Bakaye Traore, Seydou Keita, Modibo Maiga, Abdou Traore (Mustapha Yatabare, m.86) i Garra Dembele (Cheick Diabeté, m.74).

{iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/SigMCh4bBsM” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

Źródło: sport.es