2dn.22godz.41min.

Oceny za mecz z Bayerem

Duma Katalonii pokonała na BayArena zespół Bayeru Leverkusen 3:1, robiąc w ten sposób wielki krok ku awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Poniżej przedstawiamy oceny graczy Barçy za owo spotkanie.

Victor Valdés – Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, zwłaszcza w drugiej połowie, pomagając Barcelonie utrzymać prowadzenie. Rozprowadzanie piłek w jego wykonaniu nie budziło zastrzeżeń.

Ocena: 7.5

Éric Abidal – Występ trochę poniżej oczekiwań. Po części ponosi winę za straconego gola, pozwalając Corluce utrzymać się przy futbolówce, a w ostateczności dośrodkować w kierunku nabiegającego Kadleca.

Ocena: 6.5

Carles Puyol – Dobrze prowadził obronę, ale zaliczył kilka nieudanych odbiorów piłki. Jeden z nich spowodował stratę bramki.

Ocena: 6.5

Javier Mascherano – Był solidny w obronie, dzięki czemu kilka okazji Bayeru zostało w porę zażegnanych. Brakowało więcej wyjść z piłką, większej pewności do podłączania się w akcje zespołu.

Ocena: 7

Daniel Alves – Świetny w defensywie, jak i w ofensywie. Stanowił zagrożenie dla przeciwników przez 90 minut. W końcówce spotkania znakomicie zagrał do Messiego, któremu pozostało jedynie wbić piłkę do pustej bramki.

Ocena: 8

Sergio Busquets – Wrócił po kontuzji i rozegrał dobry mecz. Do najlepszej gry było oczywiście jeszcze daleko, ale Busi wykonał swoje zadania bez większych zarzutów.

Ocena: 7

Andrés Iniesta – Również powrócił po krótkiej przerwie spowodowanej urazem i w rezultacie w grze Barçy widać było większą dynamikę, a sam zawodnik prezentował dobre rozgrywanie piłki oraz drybling.

Ocena: 7.5

Cesc Fàbregas – Ze względu na uraz Xaviego, Cesc tworzył duet z Iniestą. Dobrze współpracował z pozostałymi zawodnikami i w ważnym momencie zaliczył doskonałą asystę przy drugim trafieniu Alexisa.

Ocena: 7.5

Adriano Correia – Przeciętny występ. Walczył, kilka razy oddał strzał zza pola karnego, ale wiele z tego niestety nie było. W drugiej połowie doznał kontuzji i został zmieniony przez Pedro.

Ocena: 6.5

Alexis Sanchez – Świetny mecz Chilijczyka. Trafił do siatki dwukrotnie stając się w ten sposób bohaterem spotkania. Niewiele brakowało, a Alexis zapisał na swoje konto hat-tricka, lecz jego strzał świetnie obronił bramkarz gospodarzy.

Ocena: 8.5

Leo Messi – Nie dawał o sobie znać właściwie do czasu kiedy obsłużył Alexisa doskonałą asystą przy pierwszej bramce dla Barcelony. W drugiej połowie grał już tylko lepiej, popisał się kilkoma wyśmienitymi podaniami i rajdami z piłką, a wszystko uwieńczył bramką, która ustaliła wynik spotkania.

Ocena: 8.5

Rezerwowi:

Thiago Alcántara – Wszedł za Iniestę w okolicach 60. minuty i pokazał się z bardzo dobrej strony, prezentując swoje wielkie umiejętności. Dobrze radził sobie w środku pola, dokładnie rozsyłając piłki pomiędzy kolegów.

Ocena: 7

Pedro Rodriguez – Miał kilka okazji na wpisanie się na listę strzelców, jednak nie zdołał ich wykorzystać. Pedro w dalszym ciągu nie jest w formie.