1dn.1godz.30min.

Oceny za mecz z Osasuną

Duma Katalonii przegrała na wyjeździe z Osasuna 3:2. Poniżej przedstawiamy oceny zawodników Barçy za owo spotkanie.

Victor Valdés – Przy bramkach zdobytych przez Osasunę w pierwszej połowie nie miał wiele do powiedzenia. Przy trzecim trafieniu najzwyczajniej w świecie zawiódł. Na początku źle wybił futbolówkę, a następnie wraz z defensywą popełnił błąd i w rezultacie wykorzystał to Raúl García, trafiając do siatki.
Ocena: 5.5

Éric Abidal – Zbyt wiele razy tracił piłkę, zbyt często ulegał presji ze strony rywala. W jego grze brakowało pewności siebie.
Ocena: 5.5

Carles Puyol
– Był waleczny, jak zawsze, ale zagrał znacznie poniżej swoich umiejętności. Duet Puyol – Piqué nie radził sobie z zawodnikami Osasuny, czego powodem były dwie bramki zdobyte przez Lekicia.
Ocena: 5.5

Gerard Pique
– Prawdopodobnie najgorszy występ Gerarda w koszulce Barçy. Zawinił przy wszystkich golach Osasuny. Niedokładnie zagrywał piłki, gubił się, nie był w żadnym wypadku solidnym punktem zespołu. Fatalny mecz w jego wykonaniu.
Ocena: 3

Daniel Alves – Najlepszy gracz w obronie, choć występ pozostawiał wiele do życzenia. Starał się, ale sporo zagrywanych przez niego piłek było niedokładnych.
Ocena: 6.5

Javier Mascherano – Grał jako defensywny pomocnik po raz pierwszy od dłuższego czasu i niestety nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych. Jego skuteczność była dużo gorsza, w porównaniu choćby ze wcześniejszymi występami.
Ocena: 5.5

Sergi Roberto – Koszmarny występ. Obok Pique, najgorszy na boisku. Ewidentnie nie radził sobie, był niewidoczny. Wygląda na to, że nie jest jeszcze gotowy, aby grać na pełnych obrotach w pierwszym zespole.
Ocena: 3

Thiago Alcántara – Bodajże najlepszy zawodnik Barcelony. Próbował wziąć grę na swoje barki, pokazując wielkiego ducha walki. Miałby asystę przy bramce Alexisa Sancheza, jednak gol ten nie został uznany przez arbitra.
Ocena: 7.5

Pedro Rodriguez – Wrócił po kontuzji, ale jego wkład w grę był niewielki. Kontrola piłki pozostawała wiele do życzenia. Jeden z najgorszych na murawie.
Ocena: 4

Alexis Sanchez – Dobry mecz, ukoronowany trafieniem tuż po przerwie. Dwie bramki jego autorstwa nie zostały uznane, jedna w pierwszej części, a druga – w drugiej. Piłkarze Osasuny mieli z Chilijczykiem wiele trudności.
Ocena: 7

Leo Messi – Poniżej oczekiwań. Zmarnował kilka szans i nie był tak błyskotliwy, jak zwykle. Jego drybling nie był za bardzo skuteczny. Niewykluczone, że Messi potrzebuje małej przerwy, aby odzyskać świetną formę.
Ocena: 6.5

Rezerwowi:

Isaac Cuenca – Wszedł na boisko na drugą połowę. Zaliczył asystę przy trafieniu Alexisa Sancheza i miał dość znaczny wpływ w przebieg spotkania.
Ocena: 7

Cristian Tello – Podobnie jak Cuenca, zagrał 45 minut. Swoją obecność na murawie udokumentował golem. Stanowił zagrożenie dla obrońców przeciwnika.
Ocena: 7.5

Cesc Fàbregas – Zastąpił Pique na 20 minut. Przyczynił się do zdobycia bramki przez Tello.