4dn.4godz.28min.

Osasuna-Barça: Kluczowe momenty

FC Barcelona po słabej grze przegrała na Reyno de Navarra z Osasuną 3-2. Poniżej prezentujemy kluczowe sytuacje z tego spotkania, które wyróżnili dziennikarze Mundo Deportivo.

Mroźna atmosfera

Reyno de Navarra powitał obie drużyny dosyć chłodno, a murawa była oblodzona. Temperatura wynosiła -3-4 stopnie w skali Celsjusza, a później spadła do -10. Zespół Guardioli nie zdołał odpowiednio zareagować i nie poradził sobie, po raz kolejny, z niesprzyjającą naturą.

Xavi, Cesc i Iniesta na ławce

Guardiola postawił dziś na środek pola składający się z Mascherano, Thiago, który jest silny w powietrzu, i Sergi Roberto, jeden z ostatnich „nabytków” Pepa z cantery. Z tymi zawodnikami w składzie Barcelona wygrała już pierwszy mecz z Osasuną na Reyno de Navarra w tym roku, w spotkaniu rozgrywanym w ramach Copa del Rey.

Przerwana reakcja

Po stracie bramki Barcelona zareagowała natychmiast i, mimo, że nie kontrolowała w pełni przebiegu spotkania, była bliska wyrównania. Właściwie to Alexis dał remis, jednak sędzia liniowy niesłusznie wskazał na pozycję spaloną Chilijczyka.

Raúl García, mistrz środka pola pierwszej połowy

Nawarczyk był kluczową postacią Osasuny przy zdobyciu dwóch pierwszych goli. Pomocnik zdominował środek pola w pierwszych dwudziestu pięciu minutach spotkania.

Guardiola zareagował w przerwie

Zmiany Puyola i Pedro, który nie radził sobie dobrze, na dwóch napastników: Cuenkę i Tello – taka była odpowiedź Pepa Guadioli. Barcelona zmieniła także ustawienie na 4-3-2-1. Pochodzący z Reus zawodnik stworzył sytuację strzelecką Alexisowi przy zdobyciu jego bramki, a ten z Sabadell strzelił drugiego gola.

Anulowany gol Alexisa

Zabrakło dziesięciu minut i Alexis z pewnością doprowadziłby do remisu. To był idealny moment na wykorzystanie szansy i dokonanie remontady. Jednak sędzia uznał, że Chilijczyk był na pozycji spalonej po tym jak Sergi Roberto musnął futbolówkę gdy ten znajdował się na pozycji spalonej. Nawet powtórki nie wyjaśniają wszystkiego.

Andrés Fernández zadecydował

Portero Osasuny był chyba bohaterem spotkania dla swojego zespołu i popisał się czterema fantastycznymi interwencjami w drugiej połowie meczu. Dwa razy po strzale Tello, jeden raz po zagraniu Alexisa i raz po strzale Ceska.

Źródło: Mundo Deportivo

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/02/osasuna-barca-kluczowe-momenty/