Top 10 bordowo-granatowych artystów

Top 10 bordowo-granatowych artystów

FC Barcelona znana jest kibicom na całym świecie, a wśród nich jest wielu celebrytów, dzięki którym Klubem interesują się również ich fani. Jacy artyści kibicują Blaugranie? Przekonajmy się.

1. Ranbir Kapoor.

Ranbir Kapoor jest znanym bollywoodzkim aktorem i przy okazji fanem FC Barcelony. Jest też ambasadorem FC Barcelony w Indiach.

W wywiadzie dla Barça TV Kapoor przyznał, że to dla niego zaszczyt być kojarzonym z FC Barceloną. Aktor promuje Klub i jego wartości w indyjskich szkołach.

Kapoor mówił też o tym, że kibicuje Barcelonie od początku lat 90. XX wieku, kiedy świat mógł podziwiać Dream Team Johana Cruyffa. Podczas pobytu na Camp Nou nie mógł przegapić okazji do zrobienia kilku zdjęć z zawodnikami, co widzicie na filmiku poniżej.

 

 

 

 


2. Joan Manuel Serrat.

Joan Manuel Serrat to kataloński piosenkarz i autor tekstów, który znany jest na całym świecie głównie dzięki temu, że jego piosenki poruszają tematykę dnia codziennego.

Serrat to prywatnie fan FC Barcelony, a poniżej możecie oglądać go wykonującego hymn Dumy Katalonii na imprezie z okazji stulecia istnienia Klubu.

 

 
3. Gisela.

Gisela to kolejna katalońska piosenkarka, której sława rozpoczęła się dzięki występom w hiszpańskich reality show i dzięki udziale na Eurowizji.

Na poniższym filmie również ją możemy oglądać podczas wykonywania najważniejszej pieśni każdego kibica, Cant del Barça.

 

 
4. Shakira.

Shakira to fanka Blaugrany i to nie ze względu na jej związek z jej piłkarzem, Gerardem Piqué. Fundacja Shakiry, Pies Descalzos (Bose Stopy) współpracowała ostatnio nawet z FC Barceloną i YMCA (Young Men”s Christian Association – Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej) z Miami.

Współpraca rozpoczęła się podczas meczu między FC Barceloną a Chivas Guadalajara na Sun Life Stadium w Miami latem 2011 roku. Celem zaangażowanych organizacji jest stworzenie okazji do rozwoju i wzrostu dla społeczności Miami.

To program dowodzący tego, że światowy futbol (jak i inne sporty) potrafi łączyć ludzi. Oby trwał jak najdłużej.

5. Justin Bieber.

Justin Bieber to kolejny artysta będący kibicem Blaugrany. Młody Kanadyjczyk wziął udział w treningu pierwszego zespołu, co możecie obejrzeć na filmiku poniżej.

 

 
6. Kobe Bryant.

Kobe Bryant to nie tylko znany zawodnik LA Lakers, ale i kibic Barçy. W wywiadzie dla Barça TV mówił o swoim przywiązaniu do bordowo-granatowej koszulki.

Bryant powiedział, że to nie pierwszy raz kiedy nosi publicznie koszulkę Barcelony. Dodał, że jest szczęśliwy z tego, że może to czynić.

 

 

7. Salvador Dalí.

Tak, nawet Salvador Dalí mógł być za życia kibicem FC Barcelony. W młodości przyjaźnił się z kilkoma przyszłymi piłkarzami Barcelony, a zgodnie z tym co podaje oficjalna strona internetowa Klubu, Dalí razem z katalońskim malarzem Joanem Miro stworzyli plakat z okazji 75. rocznicy powstania Blaugrany.

8. Manu Chao.

Manu Chao to hiszpańsko-francuski współczesny piosenkarz, który wykonuje muzykę folk z elementami rumby. Napisał nawet piosenkę zadedykowaną FC Barcelonie, jednym z jego ulubionych zespołów.

Ta piosenka to oczywiście Rumba de Barcelona i śmiało można powiedzieć, że ukazuje esencję FC Barcelony. Piosenkę znajdziecie poniżej.

 

 
9. Jose Carreras.

Jose Carreras to kataloński śpiewak operowy, który jest kibicem FC Barcelony. Jego poparcie Blaugrany przynosi korzyści dla osób, które potrzebują przeszczepu szpiku kostnego.

Fundacja Przeciwko Leukemii Jose Carrerasa współpracowała z Fundacją FC Barcelony w celu promowania oddawania krwi i przeszczepów szpiku kostnego dla imigrantów w Hiszpanii.

 

 
10. Drew Carey.

Drew Carey to amerykański aktor i komik, który jest współwłaścicielem Seattle Sounders. Carey wyraził swój podziw dla FC Barcelony.

Carey postrzega Blaugranę jako wzór dla Seattle, dzięki któremu Sounders mogliby zostać klubem posiadającym wielu kibiców. Amerykanin popiera także fakt, że kibice mogą stać się członkami klubu i jednocześnie jego współwłaścicielami.

Źródło: BleacherReport.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB