3dn.3godz.37min.

Torras bohaterem, Hiszpania w półfinale

Reprezentacja Hiszpanii w futsalu została dziś pierwszym półfinalistą Mistrzostw Europy rozgrywanych w Chorwacji. La Roja w Zagrzebiu pokonała wysoko Rumunię 3-8.

Hiszpania była faworytem tego spotkania i nie zawiodła oczekiwań kibiców. Piłkarze halowi La Roja przejęli kontrolę nad spotkaniem, a Rumunia prowadzona przez hiszpańskiego trenera, Rivera, było nieco przestraszona. Mimo to dzielnie stawiali opór do 14 minuty.

Reprezentacja Hiszpanii wyszła na prowadzenie w 4 minucie za sprawą piłkarza FC Barcelony Torrasa. W 9 minucie wyrównał Gherman. 5 minut później znów na prowadzenie wyszła reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego, a bramkę zdobył Aicardo, ale ponownie Rumunia wyrównała i znów gola zdobył Gherman. Jednakże pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Hiszpanów 2-4, a wynik podwyższali kolejno Usín i Torras.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola kontaktowego zdobył Matei. Potem trwał już tylko festiwal w wykonaniu piłkarzy halowych z Hiszpanii. Hat-tricka skompletował Torras, a swoje trawienie dołożył także jego kolega z Dumy Katalonii – Lin.

Hiszpania zagra w czwartek o 21:00 w półfinale z lepszym z pary Portugalia – Włochy.

Rumunia 3 – 8 Hiszpania

Rumunia: Iancu, Matei, Radu, Lupu, Gherman ławka rezerwowych: Florea (bramkarz), Ignat, Sotarca, Raducu, Al-Ioani, Stoica, Safar.

Hiszpania: Luis Amado, Torras, Kike, Alemao, Rafa Usín ławka rezerwowych Juanjo (bramkarz), Ortiz, Lozano, Lin, Borja, Miguelín, Aicardo.