Abidal musi zacząć myśleć o przyszłości z dala od boiska

Abidal musi zacząć myśleć o przyszłości z dala od boiska

Dawcą przeszczepu dla Francuza jest kuzyn, który w niedzielę przyjechał do Barcelony. Operacja obrońcy FC Barcelony odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Zawodnik FC Barcelony Éric Abidal w przyszłym tygodniu przejdzie długo oczekiwaną przez klub oraz fanów na całym świecie operację przeszczepu wątroby. Lekarze uświadomili piłkarza, iż będzie mógł grać w piłkę, ale nie zawodowo. Francuz musi powoli myśleć o swojej przyszłości z daleka od piłkarskiego boiska.

 

Już wiadomo, że dawcą będzie kuzyn, więc Abidal nie będzie musiał czekać w kolejce oczekujących na przeszczep. W innym przypadku musiałby czekać, co najmniej cztery miesiące, a sukces uwarunkowany byłby jeszcze od innych zmiennych. Rodzina Érica Abidala przybyła w niedzielę do Barcelony, on sam zostanie w ciągu kilku najbliższych dni wysłany do ośrodka o wysokim standardzie, gdzie przejdzie operację.

 

Tymczasem lewy obrońca Blaugrany przygotowuje się w celu uzyskaniu jak największej odporności organizmu, aby w przyszłym tygodniu osiągnąć maksimum formy.

 

17 marca ubiegłego roku u Abidala został zdiagnozowany guz wątroby. Operacja została przeprowadzona bardzo szybko. Usunięto w niej część wątroby zniszczonej przez guz. Wcześniej 13 marca piłkarz rozegrał całe spotkanie w Pizjuán przeciwko Sevilli.

 

Po operacji Francuz powrócił do zdrowia w oszołamiająco szybki sposób. Udało mu się aktywnie uczestniczyć w ostatnim odcinku sezonu i walnie przyczynił się do triumfu FC Barcelony w La Liga oraz Lidze Mistrzów. Rozegrał nawet 90 minut 28 maja w finale Champions League przeciwko Manchesterowi United.

 

Od tej pamiętnej operacji Éric Abidal zostaje regularnie poddawany przeglądom tak jak to ma miejsce u wszystkich pacjentów, którzy przeszli zabieg usunięcia guza wątroby. Teraz lekarze postanowili zdecydować, iż najlepszym wyjściem będzie przeszczep, aby raz na zawsze rozwiązać problemy z wątrobą piłkarza, która przestałą działać poprawnie. Ponadto wydaje się, że obrońca Barcelony będzie musiał położyć kres swojej karierze zawodowego piłkarza. Niemniej jednak, życzenia z wyrazami wsparcia płyną od fanów praktycznie z całego świata, co pokazuje szacunek, jakim darzą go osoby związane nie tylko z piłką nożną.

 

Jednym z rozwiązań mogłoby być rozwiązanie zaproponowane przez jego agenta Davida Venditelliego, który radzi, aby Abidal wrócił do piłki w innej niż dotychczas roli. Niewątpliwie takie szanse miałyby związek z FC Barceloną, gdzie Francuz wraz z rodziną są bardzo szczęśliwi. Być może sam zainteresowany zostanie w Katalonii na dłużej.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, kiedy zabieg przeprowadził doktor Josep Fuster i tym razem Abidal podda się operacji w Klinice w Barcelonie po odrzuceniu oferty Francuskiej Federacji Piłkarskiej, aby zabieg miał miejsce we Francji. Tym razem koordynatorem operacji będzie doktor Miquel Navas.

 

Zachęcamy wszystkich do przesyłania swoich wiadomości dla Érica Abidala, pokażmy, że polscy culés nie są obojętni na losy piłkarzy Barçy!

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB