Album z wiadomościami dla Érica Abidala wysłany!

Album z wiadomościami dla Érica Abidala wysłany!

Nasza idea przekazania wsparcia od polskich kibiców FC Barcelony dla Érica Abidala odniosła sukces! W sobotę zakończyliśmy zbieranie wiadomości i zdjęć ze wsparciem od polskich Culés i stworzyliśmy specjalny album, który dziś został wysłany do stolicy Katalonii. Miejmy nadzieję, że już wkrótce trafi do rąk Érica Abidala i doda mu otuchy, być może jeszcze przed samym zabiegiem przeszczepu wątroby. Chcielibyście wiedzieć jak wygląda stworzony z Waszym udziałem album? Wszystko zamieściliśmy w dalszej części tego newsa.

Na początek kilka statystyk. Całą akcję rozpoczęliśmy 15 marca, dokładnie rok po zdiagnozowaniu guza wątroby u Érica Abidala. Tuż po ogłoszeniu naszej inicjatywy dostaliśmy już kilkanaście wiadomości ze wsparciem dla francuskiego obrońcy. Ostatnie słowa wsparcia dochodziły także do późnych godzin nocnych minionej niedzieli. W sumie w akcji wzięło udział ponad 50 kibiców FC Barcelony oraz jeden kibic Realu Madryt, który swoją postawą sam udowodnił, że Barça i Madryt oraz ich prawdziwi kibice to nie wrogowie, a jedynie wielcy rywale.

Część z Was przesłała nam również zdjęcia – niektórzy przesłali zdjęcia szczęśliwych momentów dla Abidala, a inni swoje własne fotografie w koszulkach FC Barcelony i nie tylko. Łącznie otrzymaliśmy niemal 30 zdjęć. Pisane przez Was wiadomości były głównie w języku hiszpańskim i angielskim, jednak kilka osób napisało do Abidala także po francusku i katalońsku.

Początkowo cała akcja miała potrwać jeszcze tydzień, jednak ze względu na informację o planowanej na poniedziałek operacji, postanowiliśmy skrócić ją do minionej soboty. Operacja jednak się nie odbyła, a Abidal wziął udział w dzisiejszym treningu. Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, zabieg ma odbyć się we wtorek o godzinie 9:00. Niedługo po nim na Abiego będzie czekała mała niespodzianka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do tej akcji i wspólne stworzenie albumu dla Érica Abidala. Abi z pewnością doceni zaangażowanie polskich kibiców, którzy znajdują się tak daleko od swojego ukochanego Klubu.

Dziękujemy również serwisowi SlascyCules.pl za zamieszczenie informacji o przeprowadzeniu przez nas inicjatywy zbierania wiadomości ze wsparciem od polskich kibiców FC Barcelony dla Érica Abidala.

GALERIA ZDJĘĆ ALBUMU PRZESŁANEGO DLA ÉRICA ABIDALA

Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć o akcji zbiórki pieniędzy dla Ewy Kieryk, fanki Liverpoolu, która w wypadku na torach kolejowych straciła obie nogi. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Zbiórka pieniędzy trwa do 18 kwietnia.

Źródło: Własne

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB