Bojan Krkić vs. AC Milan, czyli 1 na 1

Bojan Krkić vs. AC Milan, czyli 1 na 1

Obecny mistrz Serie A, który dwukrotnie zdobywał Ligę Mistrzów w XXI wieku („03 i „07) – AC Milan. Dwukrotnie trofeum to podnosili piłkarze Realu Madryt („00 i „02), a trzykrotnie FC Barcelony („06, „09, „11).

Ekipy Massimiliano Allegriego i Pepa Guardioli mierzyły się w tym sezonie już dwukrotnie, więc znają się bardzo dobrze. Niemniej jednak, jeden z byłych piłkarzy FC Barcelony, Bojan Krkić, który kontynuuje swoją karierę sportową w AS Romie, ocenił zawodników AC Milanu z perspektywy Serie A. Ocenie zostali poddani zawodnicy ewentualnej „11” wyznaczonej przez Sport.

 

Abbiati (bramkarz) – NIEREGULARNY

 

Czasami ma gorsze, a czasami lepsze dni. Był kluczem sukcesu AC Milanu na Emirates Stadium w meczu z Arsenalem. Dzięki niemu awansowali do tego etapu. Jeżeli nie trafi na swój dzień z Barçą, będzie źle.

 

Zambrotta (prawy obrońca) – KOMPLETNY

 

Jest to kompletny obrońca, dobrze gra obiema nogami. Jego gra jest szeroko pojęta. Jest to dobry punkt w defensywie Milanu, wiele oferuje także w środku pola.

 

Mexès (środkowy obrońca) – OSTRY

 

Jest to bardzo silny i stanowczy w swoich działaniach obrońca. Wychodzi poza obręb swojego pola karnego i jest doskonałym uzupełnieniem Thiago Silvy, z którym zapewniają wyższą jakość. Mimo, że jego profil jest bardziej fizyczny, nie waha się podejmować inicjatywy i dobrze panuje nad piłką na całym boisku.

 

Thiago Silva (środkowy obrońca) – KONTUZJOWANY

 

To bardzo odważny środkowy obrońca. Lubi pograć sobie w ataku i jest dobry w grze w powietrzu. Ma świetną jakość. Nie jest silny fizycznie, ale taktycznie jest bardzo dobry, a w dodatku inteligentny. Jednak szkoda, że to do czego doszło w sobotę przeciwko AS Romie, spowodowało, że nie zagra z Barçą.

 

Antonini (lewy obrońca) – DEFENSYWNY

 

Jego sprawność fizyczna jest ogromna. To gracz, który walczy niestrudzony. Jego profil jest bardziej defensywny niż Zambrotty. Warunki, jakie posiada, pozwalają mu grać na obu stronach. Jeśli brać pod uwagę to, że nie zagra Abate, wydaje mi się, że będzie to najlepsza opcja zastępstwa.

 

Seedorf (prawy pomocnik) – LIDER

 

Pomimo swojego wieku (1 kwietnia skończy 36 lat) kieruje środkiem pola i zbiera wszystkie piłki. Kontroluje tempo całej drużyny i jest odpowiedzialny za wprowadzenie szybszego tempa czy jego obniżenie. Jest to dawka dużej jakości dla zespołu.

 

Van Bommel (defensywny pomocnik) – NIEOBECNY

 

Jest to bardzo dobry zawodnik, który opiera się głównie na wykonywaniu defensywnych obowiązków. Nie ryzykuje długim przytrzymywaniem piłki czy angażowaniem się w ofensywę. Jest to ważne wsparcie dla Mexèsa i Silvy. Ogromna strata dla Milanu.


 

Nocerino (lewy pomocnik) – „GATTUSO”

 

Ma podobny styl do Gennaro Gattuso, czyli oznacza to, że jest pomocnikiem, który nie może dać zbyt wiele ofensywie, ale jego strona jest jego specjalizacją. Dominuje na niej. A co zaskakujące… że w tym sezonie zdobył tyle bramek.


 

Boateng (ofensywny pomocnik) – CHARAKTER

 

Jest to jeden z zawodników, który mnie zaskoczył. On jest, jak „zwierzę” – silny fizycznie. Gra dobrze obiema nogami. Posiada wiele możliwości i jest silnym graczem. Do tego wszystkiego należy dodać jego charakter. Jest istnym łącznikiem między defensywą a ofensywą drużyny.


 

Ibrahimović (napastnik) – ZNAKOMITY

 

Moim zdaniem jest to najlepszy sezon w karierze Ibry. On może zrobić wszystko i w każdym momencie. Ma znakomitą jakość, strzela gole i fizycznie jest, jak bestia. Ponadto znany jest ze swojej stabilności i tym, że poświęca się niemal o każdą piłkę. Powiedziałbym nawet, że razem z Seedorfem, jest obecnie niekwestionowanym liderem Milanu.


 

Robinho (napastnik) – TALENT

 

Brazylijczyk to czysty talent. Osiągnął bardzo wiele, w aspekcie fizycznym, przez to, że gra we Włoszech. Ku jego wielkiej zdolności zdobywania goli, należy dodać pracowitość. Jest to bardzo niebezpieczny napastnik.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB