4dn.13godz.47min.

Chelsea wygrała na Estádio da Luz

Chelsea Londyn pokonała 0-1 Benficę Lizbonę na Estádio da Luz. Zwycięzca tego ćwierćfinału zmierzy się w półfinale z lepszym z pary FC Barcelona-AC Milan.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Swoich okazji nie wykorzystali zawodnicy Chelsea Londyn. Pudłowali między innymi David Luiz czy John Terry. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Prawdziwe widowisko rozpoczęło się dopiero po przerwie. Najpierw dobrej okazji nie wykorzystał Oscar Cardozo, a potem stuprocentową sytuację zmarnował Mata, który w sytuacji sam na sam z Arturem trafił w słupek. W 60. minucie spotkania, zawodnicy Benfiki domagali się rzutu karnego, ich zdaniem Terry zagrał w polu karnym ręką, ale sędzia nie wskazał na wapno. Pierwsza, a zarazem jedyna, bramka padła kwadrans później. Fernando Torres dośrodkował z prawego skrzydła, a Kalou ubiegł obrońców i pokonał Artura. W doliczonym czasie gry niewiele brakowało, by Ashley Cole zaprzepaścił wysiłek swojego zespołu i strzelił gola samobójczego, ale piłka ostatecznie minęła bramkę i wicemistrzowie Anglii mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Benfica Lizbona 0-1 Chelsea Londyn

75″ Kalou 0-1

Benfica Lizbona: (4-1-3-2): Artur – Pereira, Luisão (c), Jardel, Emerson – Garcia (Nolito 81) – Gaitán, Witsel, Bruno César (Rodrigo 68) – Aimar (Matić 68), Cardozo.

Chelsea Londyn: (4-2-3-1): Cech – Ferreira (Bosingwa 79), David Luiz, Terry (c), Cole – Meireles (Lampard 67), Mikel – Ramires, Mata, Kalou (Sturridge 82) – Torres.

{iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xpqfza_benfica-vs-chelsea-0-1-highlights_sport” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/03/chelsea-wygraa-na-estadio-da-luz/