01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-3godz.-56min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Edmilson: Ronaldinho zmienił historię klubu

Edmilson: Ronaldinho zmienił historię klubu
Były zawodnik FC Barcelony, Edmilson, jest pełen uznania dla Ronaldinho i Leo Messiego. Brazylijczyk uważa, że „Ronnie” zmienił historię katalońskiego klubu i poprowadził go do największych sukcesów.

Na początek Edmilson opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z Leo Messim. „Grałem z nim, kiedy wchodził do pierwszego zespołu. Ludzie dostrzegali na treningach, że to jest inny zawodnik, dzięki jakości, szybkości, kontroli nad piłką. To było w 2004 roku. Zagrał w swoim pierwszym meczu dla seniorskiego zespołu i zdobył wkrótce bramkę. Jedną z rzeczy za jaką go podziwiałem, było to, że on zawsze pozostawał tą samą osobą. Kolejną ważną różnicą było to, iż unikał kontrowersji, był skromny. To bardzo ważne w świecie zawodowym. Ludzie wiedzieli, że Leo będzie wielkim piłkarzem, nawet wtedy, kiedy wspaniałe chwile przeżywał Ronaldinho. Ronnie odszedł i Leo został liderem. Od 2007 roku Messi podążał tą samą drogą, dzięki swojej grze, celom, tytułom, które stały się czymś normalnym”.

Exbarcelonista został także zapytany o to, która Barcelona jest silniejsza – ta z jego epoki czy obecna. „To są inne epoki. Tamta Barcelona, w której grałem stanowiła podstawę tej obecnej – z Xavim, Iniestą, Valdésem, Puyolem.. Był nawet okres, kiedy grał Eto”o. Techniczna różnicą jest to, że nasz zespół grał bardziej bezpośrednio. Ronaldinho dostawał piłkę i zaczynał biec. Teraz Barcelona ma Messiego, ale słynie także z posiadania piłki i każdy teraz twierdzi, że to jest najbardziej charakterystyczną cecha Barçy”, wyjaśnił.

Edmilson powiedział, że „w moich czasach czułem dużą presję, ponieważ Barcelona wygrała tylko raz Ligę Mistrzów w 1992 roku. Wygrała ponownie w 2006 roku. od 1999 do 2004 roku Barcelona nie wygrała ligi. Ciążyła na nas presja, bo minęło już osiem lat od zdobycia ostatniego tytułu i więcej od zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Uważam, że teraz celem jest dogonienie lub wyprzedzenie Realu Madryt pod względem triumfów w tych rozgrywkach. Barça ma cztery tytuły, Madryt – dziewięć. Różnica jest spora, ale teraz Barcelona może traktować priorytetowo Ligę Mistrzów”.

Na koniec Brazylijczyk nie mógł się nachwalić swojego rodaka, Ronaldinho. „To był wybitny zawodnik w Barçy. Nie wiem co się stało. Przyszedł w krytycznym momencie, wygrał wszystko, zmienił historię klubu. To, czym dziś jest Barça, w 80 % zawdzięcza Ronaldinho. Potem zdecydował się poszukać nowych doświadczeń w Milanie. Niestety nie był w stanie utrzymać poziomu, jaki reprezentował, grając dla Barcelony”, zakończył.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/03/edmilson-to-czym-dzi-jest-barca-w-80-zawdzicza-ronaldinho/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.