2dn.0godz.55min.

Kolejne ważne trzy punkty: Mallorca 0-2 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 0-2 z Mallorcą. W 25. minucie meczu Messi dośrodkowywał z rzutu wolnego, dwa metry przed bramką czekał już Alexis, który wydawało się, że skierował głową piłkę do siatki. Ostatecznie okazało się, że nie było to dośrodkowanie, a strzał i sędzia zapisał gola na konto Argentyńczyka. W 57. minucie drugą żółtą kartkę ogląda Thiago i Katalończycy grają w dziesiątkę. Jedenaście minut przed końcem Puyol zagrał do Messiego, „10” Barcelony uderzył na bramkę strzeżoną przez Aouate, ale piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. Przytomnie zachował się w tej sytuacji Piqué, który wpakował ją do pustej siatki.

FC Barcelona zanotowała kolejne ważne punkty, są one tym cenniejsze, że zdobyte na wyjeździe, na trudnym terenie. Pierwsze dziesięć minut można podsumować jednym słowem – nuda. Swoje okazje miała Mallorca, ale nie potrafiła ich wykorzystać i dobrze funkcjonowała obrona Dumy Katalonii złożona z trzech zawodników. Dopiero w 11. minucie do głosu zaczęli dochodzić Katalończycy. Dwie minuty później swoją pierwszą okazję miał Messi, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale jego popisowy lob tym razem nie przyniósł gola. Aouate instynktownie wybił piłkę na rzut rożny.

W drugim kwadransie gry znów zawodnicy z Balearów zaczęli dominować. Widać było, że nie zamierzają oddać łatwo spotkania. Swoje dobre okazje mieli między innymi Pereira i Alvaro. Co nie wyszło Mallorce, udało się Barcelonie. W 25. minucie spotkania padła pierwsza bramka. Sędzia podyktował rzut wolny, piłkę ustawił sobie Messi. Argentyńczyk wydawałoby się, że dośrodkował na głowę Alexisa, ale nic bardziej mylnego… Choć do przerwy wszyscy żyliśmy w nieświadomości komu sędzia zaliczył bramkę. Powtórki jednak wskazały, że piłka uderzona przez Leo, minęła wszystkich w polu karnym i wpadła do bramki obok nie interweniującego bramkarza.

W 33. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Alexis, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Dziesięć minut później kolejny mocno i groźny strzał Chilijczyka, ale tym razem wprost w rękawice Aouate. W pierwszej połowie więcej goli nie oglądaliśmy z nadzieję, że druga przyniesie o wiele więcej emocji. Takowych nie zabrakło… Podwójnej zmiany w zespole dokonał trener Juaquin Caparrós, na boisku pojawili się piłkarze odpowiedzialny za zadania ofensywne. W 55. minucie Leo Messi po raz drugi podszedł do wykonania rzutu wolnego. Argentyńczyk próbował sprytnie ominąć mur i wpakować piłkę przy słupku, ale sztuka ta nie udała mu się. Dwie minuty później miała miejsce kluczowa sytuacja dla całego spotkania. Sędzie po raz drugi pokazał żółty kartonik Thiago i młody pomocnik FC Barcelony musiał opuścić boisko. Jak okazało się później – nie była to słuszna decyzja sędziego.

Mallorca wiedziała, że ma szansę na sensacyjny wynik tego wieczoru, stwarzając sobie z każdą kolejną minutą okazje do zdobycia gola. W 70. minucie Hamed uderzał z ostrego konta, ale dobrze interweniował Valdés. Od tego momentu FC Barcelona była przez chwilę zamknięta na swojej połowie. Dopiero po chwili Iniesta miał trochę wolnego miejsca przed polem karnym rywala, ale jego strzał był bardzo niecelny. Co nie udało się Andrésowi wyszło dwie minuty później… Piqué. Puyol zagrał do Messiego, ten uderzył, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Przytomnie zachował się Gerard, który dobił ją do bramki.

W ostatnich minutach spotkania gospodarze próbowali zdobyć chociaż gola honorowego, ale w wielu sytuacjach bardzo dobrze spisywał się młodziutki Montoya. Należy go pochwalić za jego postawę w tych trzydziestu minutach, w jakich grał. Martin mógł zakończyć swój występ bramką, ale po fenomenalnym podaniu Messiego i strzale młodziana, szczęśliwą interwencją popisał się jeden z obrońców Mallorki. Była to ostatnia akcja dzisiejszego spotkania. Trzy punkty zapisane na konto Barcelony i można spokojnie przygotowywać się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z AC Milanem.