1dn.8godz.10min.

Oceny za spotkanie z AC Milanem

FC Barcelona zremisowała 0-0 z AC Milanem na San Siro. Jest to wynik, który otwiera szerokie perspektywy w rewanżu na Camp Nou. Poniżej przedstawiamy oceny za to spotkanie.

Victor Valdés – Ocena: 8

Nie miał zbyt dużo pracy, ale gdy nadeszła taka potrzeba był tam gdzie potrzeba. Mianowicie obronił strzał Ibrahimovicia, który był najlepszą okazją AC Milanu do zdobycia gola w pierwszej połowie.

Carles Puyol – Ocena: 8

Bardzo dobrze grał w obronie, jak zwykle, lecz tym razem z lewej strony boiska. Zaliczył kilka kluczowych podań i wygrywał prawie wszystkie pojedynki jeden na jeden z napastnikami AC Milanu. Mógł nawet „sprokurować” rzut karny, ponieważ był ciągnięty za koszulkę przez Mesbaha, ale sędzia w ostateczności nie wskazał na wapno.

Gerard Piqué – Ocena: 8

Również zaliczył bardzo dobre spotkanie. Udało mu się kilka razy bardzo dobrze podać do kolegów, brylował w pojedynkach główkowych, choć kilka razy dał się pokonać Zlatanowi.

Javier Mascherano – Ocena: 9

Perfekcyjne spotkanie Argentyńczyka. Był murem w linii defensywnej, piłkarz nie do przejścia. Trudno uwierzyć w to, że kiedyś był pomocnikiem.

Daniel Alves – Ocena: 7

Grał beztrosko w defensywie i nie był tak groźny, jak zwykle, w ataku. Brał udział w większości akcji ofensywnych drużyny.

Sergio Busquets – Ocena: 7,5

Popełnił ogromny błąd na początku spotkania, po którym AC Milan mógł wyjść na prowadzenie. Jednakże po tym był gwarancją bezpieczeństwa „z tyłu” oraz genialnie podającym pomocnikiem. Odegrał kluczową rolę w posiadaniu piłki, które było kluczowe dla tego spotkania.

Seydou Keita – Ocena: 7

Miał solidną, jak nie genialną, wydajność. Niby nie zrobił niczego spektakularnego, ale dodał drużynie spójności w środku boiska. Miał najlepszy stosunek podań w całym zespole. Brakowało mu tylko tych najważniejszych podań – prowadzących do groźnych sytuacji podbramkowych.

Xavi Hernández – Ocena: 8

Świetny mecz pomocnika. Utrzymał swoje dobre statystyki w podaniach, mimo fatalnej murawy na San Siro. Bardzo dobrze rozumiał się z Messim i Alexisem. Zabrakło mu tylko gola, który uwieńczył by dobry występ Maestro.

Andrés Iniesta – Ocena: 6,5

Bardzo nierówny mecz w wykonaniu Iniesty. Nie bardzo dopasował się do gry na lewym skrzydle. Nie kontrolował nad piłką, a jego strzały były bardzo niecelne. Zmieniony przez Tello w drugiej połowie.

Alexis Sánchez – Ocena: 7

Jego sprinty zawsze czynią spustoszenie w szeregach defensywnych rywala. Podobnie było z Milanem – Alexis był dla nich niewygodnym zawodnikiem. Miał kilka szans, aby wpisać się na listę strzelców. Niestety nie wykorzystał ich.

Leo Messi – Ocena: 7,5

Był daleki od swojego najwyższego poziomu. Mimo tego nadal siał spustoszenie i hipnotyzował swoimi dryblingami. Stworzył sobie kilka ciekawych sytuacji, ale podobnie, jak Chilijczyk, nie umiał ich wykorzystać.

Zmiennicy:

Cristian Tello – Ocena: 6,5

Rozpoczął swój występ na San Siro bardzo dobrze – minął Bonerę, ale pokonany obrońca szybko zareagował i w ostatniej chwili wyłuskał piłkę z pod nóg młodziana. W kolejnych minutach, cały czas próbował mijać defensorów tym samym sposobem, a najczęściej wyżej wspomnianego zawodnika, który w ostatnich chwilach spotkania miał wielkie problemy z Cristianem.

Pedro Rodríguez – Ocena: 6,5

Zastąpił Alexisa na ostatnie 15 minut spotkania. Doskonale panował nad piłką, dobrze grał nawet w obronie, ale nie przyczynił się do końcowych ataków FC Barcelony.

Źródło: TotalBarca.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/03/oceny-za-spotkanie-z-ac-milanem/