14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.36min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Afellay z „zielonym światłem” od sztabu medycznego

Afellay z „zielonym światłem” od sztabu medycznego

Holenderski zawodnik kładzie kres prawie 7 miesiącom przerwy spowodowanej kontuzją wiązadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie.


Ibrahim Afellay otrzymał w środę po południu wiadomość, na którą bardzo długo czekał. Sztab medyczny dał zawodnikowi „zielone światło” do gry po upływie 6 miesięcy i 21 dni od odniesienia kontuji. Po 203 dniach jest on znowu dostępny dla Josepa Guardioli, aby pomóc zespołowi w kluczowym i ostatnim momencie sezonu.


Tak więc holenderski napastnik zakończył długi proces rehabilitacji po kontuzji, która miała miejsce 22 września podczas sesji treningowej. W jej trakcie zerwał on więzadła krzyżowe przednieg w lewym kolanie. Jedenaście dni później, 3 października, został poddany artroskopii, którą wykonali dr Ramon Cugat i Ricard Pruna. Po niej rozpoczął długą drogę do powrotu na boisko.


Trzy tygodnie pracy z zespołem


W dniu 18 marca Afellay pozostawił indywidualne treningi na siłowni na rzecz pracy na murawie. Był to ostatni krok w powrocie do zdrowia. W ten dzień holenderski zawodnik zaczął trenować z kolegami z drużyny i był coraz bliżej końca żmudnej pracy na rzecz odzysku zdrowia. Trzy tygodnie później Holender położyć kres miesięcy cierpienia i wysiłku. Afellay, który w poniedziałek 2 kwietnia skończył 26 lat, otrzymał w środę najlepszy prezent urodzinowy.


Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/04/afellay-z-zielonym-swiatlem-od-sztabu-medycznego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.