3dn.17godz.21min.

Cuenca liderem w tabeli „prowokatorów jedenastek”

Od kiedy pojawił się w pierwszej drużynie 19 października 2011 roku w meczu z Victorią Pilzno, Isaac Cuenca stopniowo zwiększa poziom swojej gry dla FC Barcelony.

Skrzydłowy zdobył już 4 bramki i zaliczył 7 asyst. Specjalizuje się także w… prokurowaniu rzutów karnych. Ostatni z nich na Ciutat de València był czwartą „jedenastką” wywalczoną przez Cuence.

Jest to zawodnik, który przewodzi pod tym względem w drużynie. Alexis wywalczył dwa „wapna”, a po jednym: Adriano, Messi, Xavi, Cesc, Busquets, Puyol i Tello.

Z cztech podyktowanych rzutów karnych na nim, oczywiste jest, nie wykorzystywał sam żadnego, ale wszystkie kończyły się golami. Pierwsz z nich miał miejsce w meczu z BATE Borysów (4-0) na Camp Nou. Był to ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. „Jedenastkę” wykorzystał Pedro.

Kolejne dwie miały miejsce w spotkaniu rewanżowym w 1/16 Copa del Rey z L”Hospital (9-0). Pierwszy rzut karny wykorzystał Pedro, a drugi Thiago. Ostatnie „wapno” miało miejsce w poprzednim spotkaniu z Levante (1-2), a wykorzystał je Leo Messi.

Biorąc pod uwagę, że Cuenca grał w 26 spotkaniach tego sezonu (18 w pierwszym składzie), a w sumie 1500 minut, zdobywał on rzut karny dla FC Barcelony co 375 minut (niewiele ponad 4 spotkania).

Źródło: MundoDeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/cuenca-liderem-w-tabeli-prowokatorow-jedenastek/