10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
3dn.12godz.56min.
11.50 X4.33 25.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Milanie, murawa jest dziś w dobrym stanie!

Milanie, murawa jest dziś w dobrym stanie!
 

Pamiętamy, jak wyglądała murawa na San Siro i to, że FC Barcelona zgłosiła formalną skargę do UEFA… Dziś będzie jednak inaczej – zielony dywan będzie przygotowany do najlepszej gry Katalończyków.

 

Pep Guardiola powiedział wczoraj, że murawa jest „bardzo dobra”, a Puyol stwierdził nawet, że „doskonała”. To jest jeden mały szczegół, który znacząco może poprawić grę, poszerzyć możliwość i pozwolić na swobodne podawanie piłki FC Barcelonie w dzisiejszym spotkaniu z AC Milanem. Barça zrobiła wszystko, co możliwe, aby jej zawodnicy czuli się komfortowo. Przed rozpoczęciem spotkania, murawa zostanie odpowiednio nawodniona (cztery razy). Pierwszy z nich będzie przed porannym treningiem, drugi po zakończeniu, a trzeci i czwarty przed rozpoczęciem spotkania. Czwarty, który jest rekomendowany przez UEFA, odbędzie się godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Pierwsze trzy to decyzja klubu, do której zaangażowania nie mają ani UEFA ani AC Milan. Jean François Crucke, delegat UEFA, spotyka się z dwoma przedstawicielami drużyn, aby zadecydować co w tym kierunku. W przypadku braku zgody na podlanie murawy pół godziny przed spotkaniem, zostanie ona podlana godzinę wcześniej. Jeżeli w ogóle nie powstanie jakakolwiek umowa między tymi trzema stronami, całkowita decyzja należy do ekipy gospodarza.

 

Ponadto, trawnik będzie miał klasyczną wysokość 23 mm, jak zawsze na Camp Nou. Klub przytnie go przed porannym treningiem, a także po w drodze przeglądu, aby był w idealnym stanie. Barça na pewno będzie miała dziś murawę po swojej stronie. Z drugiej strony, zazwyczaj wspaniale przygotowany zielony dywan gwarantuje ogromne emocje. Oby i takie były w dzisiejszą, wielką noc!

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/04/milanie-murawa-jest-dzi-w-dobrym-stanie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.