4dn.10godz.41min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Oceny za mecz FC Barcelona – Getafe

FC Barcelona wygrała 4-0 na Camp Nou z Getafe. Poniżej prezentujemy oceny zawodników za to spotkanie.

VÍCTOR VALDÉS – ocena 7

Był to bardzo wygodny mecz dla bramkarza FC Barcelony. Getafe bardzo rzadko miało akcje w pobliżu pola karnego, a jeszcze rzadziej oddawało strzały na bramkę Víctora. Valdés mógł cieszyć się spokojem i bez żadnych problemów obserwować wydarzenia na boisku.

CARLES PUYOL – ocena 9

Wszechobecny! Wielki mecz kapitana FC Barcelony. Był tak wielki w swojej grze, że brakuje mi przymiotników by to opisać. W teoretycznie trzyosobowej linii obrony mało było go widać. Więcej czasu spędzał z przodu. Imponujący mecz Carlesa. Dobry znak przed nadchodzącym spotkaniem z Realem Madryt.

JAVIER MASCHERANO – ocena 8

Można rzecz nawet, że było to partidazo w wykonaniu Javiera! Argentyński zawodnik prezentował wyoski poziom przez całe spotkanie. Wraz z Puyolem i Adriano neutralizował wszystkie ataki Getafe – nie oszukujmy się, nie było ich za dużo…

ADRIANO CORREIA – ocena 6

Miał flustrujący start, tracąc dwa razy piłkę. Jednakże to go rozdrażniło i z każdą minutą prezentował się lepiej. Kończył swój występ w bardzo dobrym stylu. Został zmieniony w 76. minucie spotkania przez Montoyę.

SERGIO BUSQUETS – ocena 9

Pomocnik FC Barcelony spisał się wyśmienicie w tym spotkaniu. Grał doskonale, zarówno pomagał kolegom z obrony, jak i (w razie potrzeby) spełniał swoją rolę w środku pola. Niezliczoną ilość razy angażował się w akcje ofensywne. Czapki z głów!

XAVI HERNÁNDEZ – ocena 9

Niewielu graczy ma taki wpływ na grę, jak on! Wraz z powrotem „dyyrygenta” na murawę, drużyna odzyskała skuteczną kontrolę w spotkaniu od samego początku aż do końca. On wyznaczał tor dosłownie wszystkiemu – od najmniejszego zagrania, po groźne ataki. Miał ogromny wpływ na wynik spotkania. Strzelił nawet bramkę, ale sędzia González González jej nie uznał… jak zwykle…

ANDRÉS INIESTA – ocena 8

Kolejny, który poświęcał się bez ograniczeń w tym spotkaniu. Popisał się wspaniałym technicznym zagraniem przy golu Messiego. Jego podania i dośrodkowania były istnym arcydziełem, a gdy do tego dołączyć wyśmienitą grę Xaviego i Leo – zespół nie jest do powstrzymania. Próbwał wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać, co było jego dobrą decyzją.

PEDRO RODRÍGUEZ – ocena 7

Uciszył wszystkich niedowiarków wśród kibiców FC Barcelony. Strzelił kolejną bramkę, drugą z rzędu. Jego gol zdobyty głową był wykończeniem dobrego występu pełnego walki, wysiłku i poświęcenia. Publiczność na Camp Nou zgotowała mu zasłużoną owację.

ALEXIS SÁNCHEZ – ocena 9

Cudowny, cudowny, cudowny! Był to dzień Alexisa, który do swoich defensywnych i ofensywnych zadań dołożył dwie bramki. Chilijski zawodnik wydaje się, że tego potrzebował najbardziej. Warto podkreślić, że dzięki tym golom, Alexis pokonał swój wynik bramkowy z zeszłego sezonu z Udinese, który wynosił 12.

LEO MESSI – ocena 9

Show w wykoaniu argentyńskiej gwiazdy! Zdobył gola po świetnym zagraniu Iniesty, zagrał cudownie klatką piersiową do Alexisa, który po tym zagraniu zdobył gola, a potem z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Pedro, który ustalił wynik spotkania. Argentyńczyk ma niesamowitą passę 9 spotkań w lidze, w których grał, ze zdobytym conajmniej jednym golem. W tym czasie strzelił 16 bramek (Valencia – 4, Atlético Madryt – 1, Racing – 2, Sevilla – 1, Granada – 3, Mallorca – 1, Athletic Bilbao – 1, Saragossa – 2 i Getafe – 1).

ISAAC CUENCA – ocena 8

Był to mecz także młodziutkiego Cuenki. Na pewno został pozytywnie zapamiętany przez trenera. Uczestniczył w praktycznie każdej ofensywnej akcji i brał udział przy jednej z bramek. Za każdym razem był bardzo aktywny. W sumie mógł mieć na koncie 3 asysty przy bramkach swoich kolegów, ale ostatecznie tylko jedno jego dośrodkowanie zakończyło się golem. Jednym słowem – wspaniały.

Zmiennicy

MARTÍN MONTOYA – ocena 7

Zastąpił Adriano w 76. minucie. Nie miał wiele do roboty w defensywie, ale wykonywał przyzwoicie swoją pracę. Przyszłość FC Barcelony.

CRISTIAN TELLO – ocena 7

Zastępił Pedro w 79. minucie. Zaprezentował się w kilku akcjach drużyny, jednakże nie miały one większego wpływu i nie były zbytnio istotne.

Marc Muniesa – brak oceny

Zastąpił Mascherano w 83. minucie. Grał zbyt krótko, aby można było ocenić jego spotkanie.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/oceny-za-mecz-fc-barcelona-getafe/