3dn.20godz.57min.

Presja na liderze: FC Barcelona 4-0 Getafe

FC Barcelona wygrała 4-0 z Getafe. W 13. minucie Iniesta zagrał do Messiego, ten zgrał piłkę klatką do Alexisa. Chilijczyk z ogromnym spokojem minął defensora (swojego imiennika) Getafe i z całych sił uderzył na bramkę. Moyà był bez szans na obronę. Minutę przed końcem pierwszej połowy Leo zagrał do Iniesty, ten tylko delikatnie musnął piłkę, którą przejął ponownie Argentyńczyk. Strzał „10” Barcelony był tak precyzyjny i tak mocny, że bramkarz nawet nie drgnął. W 73. minucie pięknym dośrodkowaniem popisał się Isaac Cuenca, piłka spadła na głowę Alexisa, który się nie pomylił i podwżyszył wynik spotkania. Dwie minut później było już 4-0. Leo Messi precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a cudownym strzałem głową popisał się Pedro, dla którego była to druga bramka z rzędu po długiej przerwie bez bramek.

FC Barcelona przeszła we wtorek wieczorem śpiewająco egzamin. Piłkarze Guardioli pokonali Getafe w wykwintny sposób i obecnie są tylko jeden punkt za liderem – Realem Madryt, którzy oczekują na derby na Vicente Calderón przeciwko Atlético Madryt. Katalończycy grał perfekcyjnie od początku do końca, Alexis i Messi zdobywali gole w pierwszej połowie, a Chilijczyk dołożył jeszcze bramkę po przerwie. Co ważniejsze, Pedro zdobył swoje drugie trafienie w dwóch ostatnich meczach.

To sprawia, że seria zwycięstw wzrasta do dziesięciu. Piłkarze teraz koncentrują sie na sobotnim meczu przeciwko Levante, któe jest niespodzianką w tym sezonie, choć wcześniej, wszyscy zwrócą uwagę na środowe derby Madrytu.

Alexis otwiera wynik spotkania

Guardiola wiedział jak ważny był ten mecz i postanowił nie rezygnować z którykolwiek jego największych nazwisk, jednocześnie opowiadając się za ambitną taktyką tylko trzema obrońcami. Jego wybór padł na sześciu ofensywnych graczy: Xavi, Iniesta, Cuenca, Pedro, Alexis i Messi. Luis García również desygnował do gry najsilniejsze siły, jakie posiadał, w nadziei powstrzymania Katalończyków na ile to możliwe.

Jednak jego plany spełzły na niczym. FC Barcelona absolutnie dominowała w posiadaniu piłki od samego początku. Autobus ustawiony w polu karnym gości długo nie dał się przejść, aż wkrótce udało sie to Alexisowi, który wykorzystał ładne zgranie klatką piersiową Leo Messiego. Chilijczyk poszedł na przebój, minął obrońcę i mocnym strzałem pokonal bramkarza. Camp Nou pamiętał o Abidalu, który ma przejść we wtorek transplantację wątroby i w obu połowach w 22 minucie mogliśmy być świadkami owacji na stojąco.

Iniesta i Messi śmiertelne połączenie

Getafe udało się tylko kilka razy pograć na połowie Barcelony. Po pół godziny gry mieli na koncie zaledwie trzy akcje. Jedynie Miku był ustawiony z przodu, reszta zespołu robiła wszystko, by utrudnić Barcelonie dłuższe posiadanie piłki, które doprowadziło do kolejnych akcji Dumy Katalonii. Pedro i Cuenca, po lewej i prawej stronie odpowiednio, posyłali podania w pole karne, podczas gdy Xavi, Iniesta, Alexis i Messi po mistrzowsku wykonywali pracę w środku pola. Wszyscy ci zawodnicy mieli szans na zdobycie drugiego gola, ale w końcu uczynił to Argentyńczyk, który znalazł się w sytuacji sam na sam po zagraniu na jeden dotyk z Iniestą. Barça na przerwę schodziła z prowadzeniem 2-0.

Trzecia i czwarta z główki

Po wznowieniu gry na Camp Nou rozpoczęła się także ulewa, która miała wiele do czynienia ze spadkiem intensywności spotkania, aż do ostatecznego kwadransa, gdy FC Barcelona włączyła piąty bieg, aby zapewnić sobie trzy cenne punkty. Stało się to w dość nietypowy sposób – w ciągu paru minut padły dwie bramki i obie zdobyte... główką. Pierwsza z nich była autorstwa Alexisa, który potężnym strzałem głową, sfinalizował wspaniałe zagranie z prawej strony Cuenki. Drugi był dziełem Pedro, który skierował piłkę do siatki po rzucie wolnym Leo Messiego. Mecz zakończył sięwynikiem 4-0 i przysporzył kolejną wspaniałą noc wszystkim kibicom w stolicy Katalonii.

Bramki:

13″ Alexis 1-0

44″ Messi 2-0

73″ Alexis 3-0

75″ Pedro 4-0

FC Barcelona: Valdés – Puyol, Mascherano (83″ Muniesa), Adriano (76″ Montoya) – Busquets, Xavi, Iniesta, Alexis – Cuenca, Messi, Pedro (79″ Tello)

Ławka rezerwowych: Pinto, Keita, Tello, Montoya, Bartra, Muniesa, Thiago

Getafe: Moyà – Cata Díaz, Torres, Alexis, Masilela – Ríos, Diego Castro (68″ Gavilán), Casquero, Rodríguez (68″ Barrada), Pérez – Miku

Cuenca cudownie dośrodkował w pole karne i Alexis główką pakuje piłkę do bramki! 3-0 !!

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/presja-na-liderze-fc-barcelona-40-getafe/