14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.38min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puyol: Jest to najważniejsze spotkanie

Puyol: Jest to najważniejsze spotkanie
 

Kapitan określił jako „niesamowite” spotkanie we wtorek między FC Barceloną a AC Milanem. Zapewnił, że obrońcy tytułu zagrają w jeden sposób: atakując.

 

Jeden z gigantów barcelońskiej szatni, Carles Puyol, pojawił się na konferencji prasowej przed spotkaniem FC Barcelony z AC Milanem. „Nasze podejście jest takie, jak zawsze: chcemy wyjść i wygrać nasze spotkanie. Wiemy, że będziemy grać z wielkim zespołem. Na pewno będziemy czekać i próbować walczyć. Będziemy musieli wykonać kompletne spotkanie zarówno w defensywie, jak i w ofensywie”, powiedział obrońca. Na temat murawy na San Siro powiedział: „Murawa San Siro? To nie wina Milanu. Rozmawiałem z Van Bommelem, mówił, że wymieniają ją 6-7 razy w roku”.

 

Kapitan określił także znaczenie spotkania: „Jest to niesamowity mecz. Najważniejszy, ponieważ musimy wygrać. Nie ma marginesu błędu”. Kontynuując: „Dwumecze zawsze są trudne, zwłaszcza po meczu 0-0. Nie ulega wątpliwości, że Camp Nou będzie pełne. Oni zawsze są po naszej stronie i nie przegrywamy”.

 

Dziś 26. urodziny obchodzi holenderski piłkarz FC Barcelony, Ibrahim Afellay. „Wszystkiego najlepszego dla Afellaya. Jak zostanie powołany, wystawimy mu tort i będzie musiał przemówić”, żartował reprezentant Hiszpanii.

 

Maksimum koncentracji w defensywie

 

FC Barcelona ma do dyspozycji kilku zawodników w obronie i w razie potrzeby ma z kogo skorzystać. „Gdziekolwiek nie gram jestem szczęśliwy. Lewa strona nie jest moim idealnym miejscem, ale czuję się komfortowo, jeśli mamy także zawodnika po drugiej stronie. Muszę być czujny”, powiedział Puyol. „Walka ciałem z Ibrą jest niemal niemożliwa. Nie możemy go dopuścić do szesnastki”, dodał.

 

„Najważniejszą rzeczą jest dobra gra w obronie. Musimy zagrać bardzo ostrożnie i poważnie w defensywie. Później szybko rozprowadzić piłkę i zdobyć, jak najszybciej teren. Nie będzie to łatwe”, dodał kapitan.

 

Atakować

 

W tej kwestii Puyol był pewny, że taki musi być styl jego drużyny. „Wiemy tylko, że musimy zagrać w jeden sposób: atakując. Będziemy to robić”, powiedział obrońca. Kapitan wyraził także wątpliwość co do taktyki AC Milanu i stwierdził, że ważniejsze jest skupienie się na sobie. „Musimy być przygotowani na wszystko i grać po swojemu”, stwierdził.

 

„Zaszczyt prześcignąć Migueliego”

 

Jeżeli Carles Puyol zagra jutro przeciwko AC Milanowi stanie się drugim piłkarzem w historii klubu z największą ilością spotkań rozegranych w koszulce FC Barcelony. Obrońca stwierdził, że jest bardzo dumny i, że nie było łatwo pokonać rekord tak wielkiego piłkarza, jakim był Migueli. „To zaszczyt prześcignąć Migueliego, wzoru dla każdego culés. Prześcignięcie Xaviego jest niemożliwe, ponieważ to za dużo meczy. Mam jednak nadzieję, że będę mógł jeszcze grać przez wiele, wiele spotkań”, powiedział Puyol. „W Hiszpanii jak jesteś po trzydziestce, to wysyłają cię na emeryturę, ale jak kontuzje cię oszczędzają,to wszystko zależy od chęci”, zakończył.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/04/puyol-jest-to-najwaniejsze-spotkanie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.