4dn.3godz.30min.

Wygrana Barçy B

Drużyna rezerw Barcelony pokonała na własnym obiekcie zespół Córdoby 2:0. Dla Barçy B był to 6. mecz z rzędu, w którym nie przegrała.

Oba zespołu wyszły na spotkanie z chęcią odniesienia zwycięstwa. W 12. minucie groźny strzał na bramkę gości oddał Sergi Roberto, jednak wynik nie uległ zmianie. Przyjezdni także stworzyli sobie dogodne sytuacje. Airam wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz nie potrafił pokonać Oiera.

W 20. minucie Barcelona B wyszła na prowadzenie za sprawą gola Gerarda Deulofeu. 18-latek wykorzystał podanie od Ivana Balliu. Mimo strzelonej bramki, spotkanie w dalszym ciągu toczyło się z taką samą dynamiką, z groźnymi okazjami obu stron. W 35. minucie na boisku musiał zameldować się Marti Riverola, gdyż kontuzji kostki nabawił się Deulofeu. 21-letni pomocnik potrzebował zaledwie 5 minut, aby wpisać się na listę strzelców.

Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0.

Druga połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji podbramkowych. Podopieczni Eusebio Sacristána starali się kontrolować przebieg meczu i nie oddawać inicjatywy. Żadna ze stworzonych okazji gospodarzy, jak i gości nie została zakończona golem i w rezultacie Barcelona B odniosła zwycięstwo, które obejrzało 2580 widzów.

FC Barcelona B: Oier, J. Dos Santos, Rodri (Espinosa, min 85), Sergi Roberto, S. Gómez, Armando, Lobato (Carmona, min 72), Planas, Balliu, Gerard (Riverola, min 35) i Rafinha.

Còrdoba: Alberto G., Borja G, Charles, Ximo Navarro, Dubarbier, Fernández, López Silva, Alberto A., D. Prieto (Patiño, min 65), Airam C (Pepe Diaz, min 79) i J. Hervás (F. Vico, min 45).