31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.15godz.42min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lazio zainteresowane Afellayem

Lazio zainteresowane Afellayem

Lazio Rzym jest kolejnym klubem, który interesuje się pomocnikiem FC Barcelony Ibrahimem Afellayem. Wszystko jednak zależy od tego czy Mauro Zárate odejdzie do Galatarasay, jeśli tak rzymski klub na pewno postara się o ściągnięcie Holendra.

 

Tegorocznego lata Afellay jest bardzo rozchwytywaną postacią, zgłasza się po niego co raz więcej klubów. Jak podaje włoska gazeta Il Corriere dello Sport Lazio chciałoby sprowadzić pomocnika Barçy. Wszystko jednak zależy od Zárate, któym bardzo poważnie interesuje się turecki Galatarasay. Biancocelesti interesowali się Ibrahimem jeszcze zanim dołączył do FC Barcelony. 

 

Zarząd Dumy Katalonii nie wyraził jeszcze stanowiska w jego sprawie, aczkolwiek nie wyklucza jego wypożyczenia, gdyż dużo osób w klubie twierdzi, że mógłby zdobyć więcej doświadczenie w europejskiej piłce. Dlatego jeśli Argentyńczyk opuści Lazio, nie wykluczone, że Afellay zawita do rzymskiego klubu.

 

Poza rzymskim zespołem, Holendrem interesują się takie kluby jak Inter, Lille czy Málaga. W mniejszym lub większym stopniu drużyny te chciałby mieć go w swoim składzie. Najpoważniejszą ofertę złożył francuski klub wykładając na stół 7 milionów euro. Jednak on jak i kataloński klub podziękowali byłej drużynie polskiego zawodnika Ludovika Obraniaka.

 

Przyszłość Afellaya jest jednak niepewna. Wiele zalezy od tego jak będzie spisywał się w letnim okresie przygotowawczym, czy David Villa wróći do swojej dawnej dyspozycji oraz czy do klubu dołączy nowy napastnik. To wszystko sprawia, że Ibrahim nie może być jeszcze pewny swojej przyszłości w drużynie z Camp Nou. Ponadto jeśli któryś klub złożyłby ofertę większą niż 10 milionów euro, odejście Holendra z FC Barcelony byłoby bardzo prawdopodobne.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/06/lazio-zainteresowane-afellayem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.