Sześciu zawodników Barçy z szansą na Igrzyska

Sześciu zawodników Barçy z szansą na Igrzyska

Sarmiento, Entrerríos, Aguirrezabalaga, Viran, Rocas i Tomás znaleźli się w preselekcji do kadry reprezentacji Hiszpanii na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. FC Barcelona Intersport jest drużyną, która oferuje największą liczbę piłkarzy ręcznych do reprezentacji.

 

 

W czwartkowe popołudnie selekcjoner reprezentacji Hiszpanii w piłce ręcznej podał szeroką kadrę na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. FC Barcelona Intersport oferuje aż sześciu zawodników, co jest największą liczbą wśród wszystkich klubów, z których są powołani piłkarze.

 

Przewaga Katalończyków

 

Sarmiento, Entrerríos, Aguirrezabalaga, Viran, Rocas i Tomás to zawodnicy, którzy otrzymali powołania. BM Atlético Madryt jest drugą drużyną, ponieważ z jej kadry pięciu piłkarzy otrzymało powołanie do reprezentacji.

 

Droga do Londynu

 

Spośród 18 piłkarzy wybranych przez Valero Riverę, dwóch będzie musiało pożegnać się już w lipcu, a kolejna osoba tuż przed Igrzyskami. Selekcjoner może zabrać 15-osobową kadrę do Wielkiej Brytanii.

 

Więcej zawodników FC Barcelony Intersport

 

Sześciu zawodników trafiło do reprezentacji Hiszpanii, ale to nie koniec. Sorhaindo znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Francji, Nagy został powołany do kadry Węgier, a Jernemyr i Sjöstrand do reprezentacji Szwecji.

 

Jeśli wszycy z wymienionych zawodników pojadą na Igrzyska Olimpijskie, FC Barcelona miałaby na nich aż 10 reprezentantów. Byłby to drugi wynik po Pekinie, gdzie było aż 13 piłkarzy ręcznych katalońskiego klubu.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB