3dn.18godz.13min.

Alves i Pinto zagrali w debiucie Pepa i Tito

24 lipca 2008 roku, Pep Guardiola zadebiutował jako trener FC Barcelony. Zespół zmierzył się ze szkockim Hbiernianem i wygrał 6:0. Dokładnie cztery lata później, 24 lipca 2012 roku, zadebiutował Tito Vilanova

Warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. Tylko dwóch tych samych piłkarzy zagrało zarówno w debiucie Guardioli i jak Vialnovy. W pierwszym meczu Guardioli zespół wyszedł w następującym ustawieniu: Valdés; Alves, Márquez, Piqué, Córcoles; Víctor Vázquez, Sergio Busquets, Gudjohnsen, Messi, Henry i Pedro, a w drugiej połowie: Pinto, Abraham, Cáceres, Piqué, Córcoles; Keita, Touré Yaya, Hleb, Jeffren, Eto”o i Bojan.

Przez te cztery lata dużo się działo, ale jeżeli porównamy dwa szablony, to widzimy, że z 21 graczy, którzy zagrali 24 lipca 2008, obecnie w zespole zostali: Valdés, Pinto, Alves, Piqué, Sergio Busquets, Messi i Pedro.

W debiucie u zarówno u Pepa jak i Ttio zagrali Pinto i Alves. Ten drugi wpisał się na listę strzelców w piątek minucie po przepięknym strzale.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/07/alves-i-pinto-zagrali-w-debiucie-pepa-i-tito/