14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.4min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Andoniego Zubizarrety

Konferencja prasowa Andoniego Zubizarrety

Dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, potwierdził, że negocjacje w sprawie kontraktu Javiera Mascherano są zaawansowane. Mówił on także o przyszłych rozmowach w sprawach umów z Puyolem i Adriano.


Podczas pierwszej konferencji prasowej Tito Vilanovy otwierającej preseason, Andoni Zubizarreta potwierdził, że rozmowy w sprawie przedłużenia umowy z Javierem Mascheranosą bardzo zaawansowane”. Dyrektor sportowy mówił również o trwających negocjacjach z Carlesem Puyolem i Adriano.

Puyol i Adriano

Na temat kapitana FC Barcelony, Zubizarreta ujawnił, że „biorąc pod uwagę jego historię i karierę, sytuacja wykracza poza normę. Gdy wróci ze swoich zasłużonych wakacji, usiądziemy i będziemy rozmawiać o tym, jak postrzega swoją przyszłość. Natomiast w sprawie Adriano przyznał, żerozmawialiśmy z jego przedstawicielem, ale nie o jego obecnej umowej” i dodał, że „jesteśmy bardzo zadowoleni z jego występów, zwłaszcza w ostatnim odcinku tego sezonu. Będziemy zajmować się sytuacją w przyszłości”.

Na temat możliwości promocji Tello do pierwszego zespołu, dyrektor sportowy stwierdził, że jest to „opcja, która zostanie przedyskutowana z Tito”. Dodał, że „on ma obecnie kontrakt z FC Barceloną B, ale to prawda, że spędził dużo czasu z pierwszym zespołem w zeszłym sezonie„.


Najpierw rezerwy


Dla Zubizarrety było jasne, że do 31 sierpnia FC Barcelona będzie próbowała skomponować najlepszą możliwą drużynę, ale podkreślił znaczenie drużyny rezerwowej: „Naszym celem jest dotarcie do 31 sierpnia w najlepszej możliwej drużynie, i przyjrzymy sie uważnie rezerwom, aby zobaczyć możliwe opcje, które będziemy mieć na przyszłość. To jest strona, na którą pierwsze co patrzymy, zawsze”.

Skład Barçy B

Pomimo faktu, że Zubizarreta woli, aby nie dementować wiadomości o trwających negocjacjach z ewentualnymi nowymi piłkarzami, zrobił wykład na temat potencjalnego zakontraktowania Agostinho Cá i Edgar Ié:Negocjujemy z tą dwójką piłkarzy, rozmowy z Portugalczykami są bardzo zaawansowane”. Na temat rezerw dodał jeszcze:posiadamy zespół, który musi być zostać wypełniony w celu utrzymania konkurencyjności„. Na temat możliwości promowania piłkarzy z drużyny B do pierwszego zespołu, dyrektor zauważył, że „w końcu możemy dać im możliwość bycia w fantastycznym zespole, Barçy B, od tego momentu zobaczymy gdzie idą. Szanse (na awans) , to jest bardzo otwarty klub”.

Marc Muniesa

Nie mamy zazwyczaju mówić o tego typu sprawach, to wygląda tak, jakby inni nie mieli z tym problemu. Muniesa trenował rano z nami i zrobi to jeszcze raz po południu”, powiedział Zubizarreta pytany o spekulacje w mediach, które mówią o transferze Marca do Ajaxu.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/07/konferencja-prasowa-andoniego-zubizarrety/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.