2dn.19godz.39min.

Pogrom w Tangerze: Raja Athletic Club 0-8 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 8-0 z Raja Athletic Club. W 13. minucie spotkania piłka dość przypadkowo wpadła pod nogi niepilnowanego Daniego Alvesa. Brazylijczyk bez zastanowienia wystawił futbolówkę Alexisowi, który znajdował się przed bramką Raja Athletic Club. Chilijczyk nie miał problemu, aby zdobyć pierwszego gola. Niewiele ponad dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, Afellay pięknie wypatrzył Lionela Messiego i zagrał mu prostopadłą piłkę. Argentyńczyk nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i tak było tym razem. Zaledwie cztery minuty później „10” Dumy Katalonii wyłuskał piłkę przed polem karnym i zagrał do Alexisa. Chilijczyk od razu wyłożył piłkę Messiemu, a ten dopełnił formalności. W 41. minucie było już 4-0. Leo zagrał na wolne pole do Afellaya, ten sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w niego. Dobitka Alexisa wylądowała już w siatce. W ostatnich sekundach Messi podał na wolne pole do Alexisa. Już ten mógł strzelać gola, bo był sam na sam z bramkarzem, ale wolał podać do Leo, który stał naprzeciw pustej bramki – manita stała się faktem! W 57. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny za faul na Alexisie. Pewnym egzekutorem okazał się Dani Alves. Trzy minuty przed końcem spotkania fantastycznym strrzałem po stałym fragmencie gry popisał się Sergi Gómez. Zaledwie sześćdziesiąt sekund później Deulofeu podwyższył wynik meczu.

88″ Deulofeu 0-8

Zespół Tito Vilanovy już zaczyna uzyskiwać wysokie wyniki. Messi (3), Alexis (2), Dani Alves, Sergi Gómez i Deulofeu zdobyli bramki dla FC Barcelony w spotkaniu z Raja Athletic Club, a pięć z nich padło jeszcze przed przerwą. W końcu, w sumie 21 zawodników zagrało w meczu, jedynie Pinto rozegrał pełne 90 minut (szansy nie otrzymał Oier).

Zespół będzie teraz przez cały tydzień przygotowywał się do następnego spotkania towarzyskiego tego lata. W sobotę, 4 sierpnia, czeka ich starcie przeciwko Paris Saint-Germain.

Kompletna dominacja

FC Barcelona przejęła kontrolę nad meczem z gwizdkiem sędziego. Katalończycy spowodowali, że Raja Klubu Althetic nie potrafiła wyjść z własnej połowy. Drużyna z Maroka miała bardzo niepoukładaną linię obrony. Raja nie mogła zrobić wiele, kiedy Dani Alves podał dobrze piłkę do niekrytego Alexisa.

0-5 do przerwy

Kiedy na tablicy wyników było 0-1 tempo troche osiadło. Barça jednak pokazała swoją zabójczą skuteczność, kiedy to 4 razy pakowała piłkę do bramki przeciwnika w ciągu 11 minut. 3 bramki były autorstwa Messiego. Argentyńczyk strzelił drugiego, trzeciego i piątego gola zanim sędzia zasygnalizował, że pierwsze 45 minut dobiegło końca.

Alexis zdobył czwartę bramkę z akcji, w której udział mieli zarówno Messi, jak i Afellay. W trójkę pracowali oni bardzo dobrze, powodując niesamowite zagrożnie pod bramką rywala. Na przerwę piłkarze Tito schodzili z wynikiem 0-5.

Trzy gole w drugiej połowie

Druga połowa, bez zmina Tito w przerwie, rozpoczęła się w ten sam sposób co zakończyła pierwsza: z Messim, który rozgrywał debiutanckie spotkanie w presezonie, jako siłą napędową zespołu. Argentyńczyk cieszył się z gry przez 64 minuty, kiedy to został zmieniony przez Deulofeu. Później, Alexis został sfaulowany w polu karnym i Dani Alves wykorzystał podyktowaną przez sędziego „jedenastkę”.

W ostatnich minutach gry, kiedy Tito wymienił całą drużynę z wyjątkiem Pinto Sergi Gómez i Deulofeu postawili wisienkę na torcie po wspaniałej grze młodych zawodników z rezerw. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 0-8.

Raja Athletic Club: El Had – El Hachimi (56″ Kachani), Houbry (56″ Chedli), Erbate, Guehi (78″ Dardouri) – Chtibi (85″ Bassour), Moutouali, Mabede (66″ Oulaj), Harrouchi, Yajour (71″ Haffidi) – Dine (56″ Rahmani)

FC Barcelona: Pinto – Alves (71″ Balliu), Bartra (71″ David Lombán), Mascherano (71″ Sergi Gómez), Adriano (64″ Planas) – Dos Santos (64″ Espinosa), Sergi Roberto, Rafinha (64″ Gustavo) – Afellay (71″ Cristian Lobato), Messi (64″ Deulofeu), Alexis (64″ Femenía)

Ławka rezerwowych: Lombán, Deulofeu, Kiko Femenía, Sergi Gómez, Lobato, Patric, Planas, Balliu, Espinosa, Oier, Gustavo

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/07/pogrom-w-tangerze-raja-athletic-club-0-8-fc-barcelona/