3dn.19godz.28min.

Barça B wygrywa w Anglii

FC Barcelona B pokonała 2-0 Huddersfield po bramkach Deulofeu (z rzutu karnego) oraz Sergio Araujo, który zdobył pierwszego gola w barwach katalońskiego klubu. Dwaj nowi zawodnicy, Luis Alberto i Sergio Juste, również otrzymali szansę na debiut.

7000 osób obserwowało spotkanie pomiędzy FC Barceloną B a Huddersfield na Galpharm Stadium. Po pierwszej bardzo trudnej i wyrównanej połowie, Eusebio zdecydował się na wiele zmian i jego drużyna rozpoczęła przejmować kontrolę nad meczem. Ostatecznie kataloński klub wygrał 2-0, a gole zdobyli Gerard Deulofeu i Sergio Araujo. Zagrali wszyscy piłkarze za wyjątkiem Olazábala i Bañuza.

Trudna pierwsza połowa

Huddersfield rozpoczął mecz z dużą intensywnością. W rzeczywistości, angielska drużyna cieszył się kilkoma okazjami do zdobycia gola przez kontrataki, ale ostatnie podania nie były wystarczająco dobre, aby pokonać Masipa. Barça B koncentrowała się na posiadaniu piłki i szukała wolnego miejsca w defensywie rywala.

Pomimo nie stworzenia sobie wyraźnej szansy na gola, drużyna rezerw FC Barcelony dominowała w posiadaniu piłki i nie pozwalała Huddersfield strzelać z kontrataków.

Dużo zmian w drugiej połowie

Sacristán wysłał na drugą połowe zupełnie inną drużynę, pozostał tylko w bramce Masip, Sergi Gómez i Planas. Zespół w ciągu pierwszych 10 minut miał trzy kolejne okazje do zdobycia gola. Próbowali Lobato, Kiko i Deulofeu. Pierwsza bramka padła w 62. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Gerard Deulofeu.

Luis Alberto i Sergio Juste debiutują

Luis Alberto i Sergio Juste zadebiutowali w FC Barcelonie B w drugiej połowie. Były zawodnik Sevilli grał nawet bardzo dobrze. Rozpoczął on akcję, która przyniosła drugiego gola piłkarzom Eusebio. W 69. minucie Araujo podwyższył wynik spotkania.

Huddersfield 0-2 FC Barcelona B

62″ Deulofeu 0-1

69″ Araujo 0-2

Huddersfield: Smithies, Hunt, Clarke, Lynch (m. 88), Dixon (m. 78), Southern (m. 70), Norwood (m. 61), Clayton, Scanell, Novak(m. 74), Rhodes

Ławka rezerwowych: Bennet, Spencer (m. 78), Atkinson (m. 74), Ward (m.61), Gobern (m. 70), Wallace (m. 88), Woods (m. 70)

Barça B: Masip, Balliu (m. 45), Sergi Gómez (m.74), Planas, Espinosa (m. 45), Dongou Tsafack (m. 45), Grimaldo (m. 45), Agostinho Cá (m. 45), Quintillà (m. 45), Miguel Maza (m. 45), Joan Román (m.45).

Ławka rezerwowych: Olazabal, David Lombán (m. 45), G. Deulofeu (m. 45), Luis Alberto (m. 45), Patric (m.45), Kiko (m. 45), Lobato (m. 45), Sergio Juste (m. 74), Gus Ledes (m. 45), Araujo (m. 45), Bañuz

29/04/2024 21:00