31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.52min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi, Iniesta i Cristiano – nominowani do nagrody UEFA

Messi, Iniesta i Cristiano – nominowani do nagrody UEFA

Leo Messi, Andrés Iniesta i Cristiano Ronaldo to trójka nominowanych do nagrody UEFA dla najlepszego piłkarza na gali, która odbędzie się 30 sierpnia w Monte Carlo.


Jest to druga edycja tej nagrody, a w 2011 roku na podium znajdowali się Lionel Messi, Xavi i Cristiano Ronaldo. Oprócz trójki wyżej wymienionych finalistów, czwarte miejsce zajął Andrea Pirlo, a za nim uplasowali się kolejno: Xavi, Casillas, Drogba, Cech, Falcao i Özil.

 

Na pierwotnej liście znajdowało się czterech zawodników FC Barcelony (Xavi, Iniesta, Messi i Cesc) oraz siedmiu Realu Madryt (Xabi Alonso, Casillas, Coentrão, Pepe, Özil, Ramos i Cristiano Ronaldo).

 

Rok wcześniej nagroda trafiła w ręce Leo Messiego, a Argentyńczyk będzie chciał powtórzyć ten wyczyn w tym roku. Przypominamy, że nagroda przyznawana jest najlepszemu piłkarzowi grającemu w Europie bez względu na narodowość.

 

Co ciekawe, w ubiegłym roku na podium nagrody UEFA byli Messi, Xavi i Cristiano, pół roku później ta sama trójka walczyła o Złotą Piłkę i ostatecznie wygrał ją Argentyńczyk. Czy i tak będzie w tym roku?

 

Nagroda ta przyznawana jest przez dziennikarzy z 53 federacji zrzeszonych w UEFA. Ci sami reporterzy, którzy wybierali trójkę finalistów z szerokiego grona piłkarzy, będą głosować na Najlepszego Piłkarza Europy.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/08/messi-iniesta-i-cristiano-nominowani-do-nagrody-uefa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.