3dn.10godz.0min.

Navarro i Sada ze srebrnymi medalami

Reprezentacja Hiszpanii w koszykówce zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Gracze Sergio Scariolo ulegli po ostrej walce Amerykanom 100:107. Swoją cegiełkę do tego wszystkiego dołożyli gracze Barcelony Regal – Juan Carlos Navarro oraz Victor Sada.

Navarro grał 31 minut i zdobył 21 punktów, był to jego najlepszy mecz na tych Igrzyskach. Tym samym stał się jedynym graczem Barcelony z dwoma medalami olimpijskimi. Sada dołączył do grupy srebrnych medalistów, grających w barwach Blaugrany, a tam znaleźli się tacy gracze jak: De la Cruz, Epi, Solozábal i Navarro. Z brązowymi medalami wciąż pozostają: Djordjević, Karnišovas oraz Jasikevičius.

Juan Carlos Navarro zagrał naprawdę znakomicie i miliony ludzi na całym świecie podziwiali, jak prowadzi swoją reprezentację w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Kapitan Hiszpanów zdobył 21 punktów, zanotował również 2 zbiórki i asysty, a także czterokrotnie faulował. Trzeci raz koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego przegrali z reprezentacją USA. Wcześniej, podobna sytuacja miała miejsce w Los Angeles (1984 rok) oraz w Pekinie (2008 rok).

Niesamowity początek Navarro

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w swoich standardowych piątkach. Hiszpanie: Calderón, Navarro, Rudy Fernández oraz bracia Gasol. U Amerykanów mecz rozpoczęli: Paul, Bryant, Durant, James, Chandler. Rozgrywający Barcelony Regal dawał popis na dystansie i łącznie uzbierał 12 punktów przez 5 minut gry. Gracze z NBA szybko na to zareagowali i trójka: Durant, Anthony i Bryant dobrze broniła na dystansie, nie pozwalając Hiszpanom na celne rzuty. Po pierwszej kwarcie faworyci prowadzili 35:27.

Na początku drugiej kwarty Hiszpanie szybko zareagowali i objęli nawet dwupunktowe prowadzenie (39:37). Złą wiadomością dla Sergio Scariolo był na pewno fakt, iż Marc Gasol popełnił swoje czwarte przewinienie, a do końca pierwszej połowy pozostawało ponad 5 minut. Pomimo braku swojego podstawowego centra, Hiszpanie z niesamowitym Navarro – 19 punktów do przerwy – skutecznie odpierali ataki Amerykanów i na przerwę schodzili z tylko jednopunktową stratą (58:59).

Durant, Bryant i James prowadzą do złota

Na początku drugiej połowy Pau Gasol grał znakomicie i był wyraźnym liderem w swoim zespole. Były gracz Barcelony Regal mocno stał na nogach pod koszem oraz przeszkadzał Amerykanom w rzutach z dystansu. Dla graczy z NBA nie był to jednak problem i Durant, James i Bryant straszyli rzutami z dystansu. Trzecia kwarta zakończyła się remisem i przed ostatnimi dziesięcioma minutami Amerykanie prowadzili 83:82. Hiszpania zrobiła to, co wydawało się niemożliwe dla każdej innej drużyny, nawiązała równorzędną walkę z USA.

Podopieczni Mike”a Krzyzewskiego odskoczyli na dziewięć punktów (95:86) i wciąż zmuszali Hiszpanów do ogromnej walki. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego, przegrywali sześcioma punktami na dwie minuty przed końcem (93:99). Amerykanie ostatecznie utrzymali to prowadzenie i zwyciężyli 107:100.

Srebro dla Sady

Sergio Scariolo posłał do gry Victora Sadę zaledwie 37 sekund przed końcem spotkania. Mimo wszystko dołączył do wszystkich medalistów Igrzysk Olimpijskich, którzy grali lub grają w Barcelonie Regal, a są to: De la Cruz, Epi, Solozábal, Navarro, Djordjević, Karnišovas oraz Jasikevičius.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/08/navarro-i-sada-ze-srebrnymi-rywalami/