3dn.22godz.32min.

Gerard Piqué kontuzjowany [AKTUALIZACJA 3]

Jeśli chodzi o kontuzje, pech nie opuszcza zespołu Tito Vilanovy. W dzisiejszym meczu ze Spartakiem Moskwa urazu doznał nasz drugi podstawowy środkowy obrońca – Gerard Piqué, co w obliczu długiej przerwy Carlesa Puyola stawia Barçę w bardzo nieprzyjemnej sytuacji.

W szóstej minucie spotkania FC Barcelona miała sytuację z rzutu rożnego. Piłka została posłana do Gerarda Piqué, który nabiegł na krótki słupek i uderzył z całej siły, niestety niecelnie. Podczas oddawania strzału zawodnik starł się jeszcze z obrońcą Spartaka, w wyniku czego ucierpiała jego kostka.

Zawodnikiem zajęli się medycy za linią boczną boiska i po trzech minutach powrócił on na boisko. Niestety, ból był na tyle silny, że w dziesiątej minucie zawodnik musiał poprosić o zmianę i zejść z boiska, zastąpił go Alexandre Song.

Taka sytuacja stawia środek obrony Barçy w bardzo kłopotliwej sytuacji. Dopiero w drugiej połowie października na boisko powróci Carles Puyol, a jedynym w tej chwili zawodnikiem, który nominalnie gra na środku obrony jest Javier Mascherano. Są także młody Bartra i Fontàs, na którego do tej pory Tito Vilanova nie stawiał.

AKTUALIZACJA: FC Barcelona informuje, że Piqué ma posiniaczoną 1/3 lewej stopy. Czekamy na dalsze badania aby ocenić jak poważny jest uraz.

AKTUALIZACJA 2: Zawodnik będzie pauzował 2-3 tygodnie. Opuści mecze z Granadą, Sevillą i Benfiką, pod znakiem zapytania stoi jego udział w Gran Derbi.

AKTUALIZACJA 3: Oficjalna strona internetowa FC Barcelony potwierdza: Piqué doznał zwichnięcia lewej kostki.

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/09/gerard-pique-kontuzjowany/