31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.15godz.20min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

O przyszłości Camp Nou zadecyduje referendum

O przyszłości Camp Nou zadecyduje referendum

Na dzisiejszym Zgromadzeniu, w którym udział wzięli członkowie zarządu i socios, podjęto decyzję o tym, że o budowie nowego stadionu lub modernizacji Camp Nou zadecyduje referendum, które zostanie przeprowadzone po obniżeniu zadłużenia.

Spośród 625 obecnych delegatów 490 głosowało za przeprowadzeniem referendum, 34 przeciwko, a 26 wstrzymało się od głosu. Rzecznik zarządu, Toni Freixa, wyjaśnił, że dyrektorzy są uprawnieni do podejmowania decyzji związanych z nieruchomościami, ale chcą podejmować decyzje w sposób przejrzysty z maksymalnym wsparciem ze strony socios.

Klub rozważa różne opcje. Możliwość budowy nowego stadionu wymagałaby inwestycji 600 milionów euro, a przebudowa Camp Nou stanęłaby pod znakiem zapytania. Socios nie wyrażają na to zgody, ponieważ nie znają szczegółów dotyczących przyszłych obiektów, nie przedstawiono im żadnych projektów. „Ta kwestia będzie łączyć problemy techniczne, urbanistyczne i ekonomiczne. Wynik referendum będzie wiążący dla zarządu i socios”, powiedział Freixa.

Do urn powołani zostaną najstarsi wiekiem socios. Data zostanie jeszcze ustalona, ale wiadomo już, że głosowanie odbędzie się w dzień meczu, a od ogłoszenia daty do przeprowadzenia referendum musi upłynąć 30 dni kalendarzowych. W tym czasie, jak zapewnił Freixa, socios otrzymają wszelkie niezbędne informacje techniczne i ekonomiczne.

Źródło: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.