31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.1godz.11min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W drodzę po obronę tytułu

W drodzę po obronę tytułu

Barça Regal zainauguruje dziś rozgrywki w hiszpańskiej lidze Endesa. O godzinie 12:30 w Palau Blaugrana gospodarze zmierzą się z Valladolid.


Trener Barcelony, Xavi Pascual, wciąż nie może skorzystać w usług Juana Carlosa Navarro oraz Šarūnasa Jasikevičiusa. Jednakże, okazję do zaprezentowania się będą mieli nowi gracze, tacy jak: Abrines, Tomić, Jawai czy Todorović

Startuje Liga Endesa i celem katalońskiego zespołu jest oczywiście obrona tytułu mistrzowskiego, który udało się wywalczyć w poprzednim sezonie po niezapomnianym finale z Realem Madryt. Teraz rywal będzie dużo mniej wymagający – Valladolid.

Barça Regal ma w swoim zespole sporo nowych twarzy. W tej chwili jest naprawdę dobra mieszanka młodości i utalentowania z doświadczeniem. Álex Abrines, Nathan Jawai, Marko Todorović i Ante Tomić nie skończyli nawet 25 lat, a dzielą szatnię z takimi gwiazdami jak Navarro, Lorbek czy Jasikevičius. Dzisiejsze starcie będzie dobrym przetarciem na resztę sezonu i należy dobrze wejść w rozgrywki ligowe.

 

Navarro i Jasikevičius nie zagrają w spotkaniu przeciwko Valladolid, ale będzie to szansa dla wcześniej wspomnianych młodych koszykarzy. Blancos de Rueda Valladolid to drużyna, która prawie spadła z Ligi Endesa i w tym sezonie również sprowadziła kilku nowych zawodników. Są w nim między innymi były gracz Barcelony – Nacho Martín. Oprócz niego są jeszcze: Uroš Tripković, Jordi Grimau oraz Roberto González i to na nich będzie trzeba zwrócić największa uwagę.

 

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2012/09/w-drodze-po-obrone-tytulu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.