4dn.3godz.5min.

Chile przegrało z Ekwadorem

Chile z Alexisem w składzie przegrało 1-3 z Ekwadorem w spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Napastnik FC Barcelony rozegrał całe 90 minut.

Dla reprezentacji Alexisa Sáncheza jest to druga porażka z rzędu w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Wcześniej ulegli Kolumbii. Napastnik FC Barcelony grał bardzo ofensywnie, ale nie był w stanie nic zrovbić, gdy Ekwadorczycy byli nastawieni defensywnie do spotkania.

„9” Barçy w każdym momencie spotkania był pod kontrolą dwóch lub trzech obrońców, którzy uniemożliwiali mu wdrożenie swojego ofensywnego potencjału. Napastnik FC Barcelony zagrał pełne 90 minut. Co ciekawe, Chile prowadziło 1-0 po samobójczej bramce Paredesa, ale szybko wyrównał Caicedo, który po przerwie dołożył drugiego gola z karnego (czerwoną kartkę otrzymał Contreras). W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Castillo, a czerwoną kartką został ukarany Arturo Vidal.