Lewy obrońca FC Barcelony, Jordi Alba, pojawił się po przegranym spotkaniu z Celtikiem Glasgow w strefie mieszanej. Katalończyk mówił między innymi o wrażeniach z meczu, a także o swoich odczuciach.
„Jeśli nie będziemy mieli szans, które sobie stworzyliśmy, nie pozostał bym z uczuciem, które teraz mam. Nadszedł jednak czas, aby skupić się na kolejnym spotkaniu”, powiedział Alba po zakończeniu meczu i dodał: „Gramy z drużynami, które zamykają się z tyłu i mamy trudności, aby przedostać się w ich pole karne, ale nie martwimy się o to”.
Wypowiedział się on także na temat gry bocznych obrońców, którzy bardzo często podłączali się do akcji ofensywnych: „Mecz pozwalał na to, aby z prawej i lewej strony iść do przodu. Każdego dnia czuję się lepiej i bardziej komfortowo, kiedy idę do przodu”.
Alba zauważył też, jaka była słaba strona FC Barcelony, którą bezlitośnie wykorzystał Celtic Glasgow: „Stworzyli sobie oni szansę ze stałych fragmentów gry, bo wiedzieli, że nie jesteśmy bardzo wysokim zespołem. My też mieliśmy wiele dobrych okazji, ale ich bramkarz był genialny”.
Źródło: FCBarcelona.cat
+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);