3dn.5godz.5min.

Awans do 1/8 finału: FC Barcelona 3-1 Deportivo Alavés

Gole Adriano i Villi (2) zapewniły zwycięstwo podopiecznym Tito Vilanovy. Barça w dwumeczu zwyciężyła 6-1 i zapewniła sobie awans do 1/8, gdzie zmierzy się z drużyną Córdoby.

FC Barcelona pewnie awansowała do następnej rundy Pucharu Króla, pokonując 6-1 w dwumeczu zespół Deportivo Alavés. Jednak to właśnie goście jako pierwsi trafili do siatki, strzelcem gola w 15 minucie okazał się Borja. Następnie wyrównującą bramkę, przed przerwą zdobył Adriano. Po przerwie dwie bramki dołożył Villa, który rozegrał swój pierwszy pełny mecz po kontuzji.

Obrońcy tytułu zmierzą się w kolejnej rundzie z zespołem Córdoby, który po dogrywce wyeliminował drużynę Realu Sociedad.

Alavés obejmuje prowadzenie

FC Barcelona, tym razem z siedmioma wychowankami na boisku, rozpoczęła mecz. Może z powodu niskiej temperatury, może z eksperymentalnego składu – team Vilanovy dominował w  przypadku posiadania piłki, ale nie umiał sobie stworzyć dogodnej sytuacji. Brak zgrania po bokach, Villi i Tello, do tego Thiago, który grał fałszywą „9”, było nieco za akcją i nie mając wiele kontaktu z piłką.

Alavés nie robiąc niczego wymyślnego, broniła własnej bramki i jako pierwsza objęła prowadzenie w spotkaniu już po pierwszym strzale na bramkę. Na listę strzelców wpisał się Borja, który nie dał szans na obronę swojego strzału Pinto.

Adriano i Thiago wyrównują

W niekorzystnych sytuacjach podczas meczu docenia się takich zawodników jak Villa, Adriano czy Thiago. Asturyjczyk szalał na skrzydle, Thiago wyciągnął swoją magiczną różdżkę i Adriano dodał do tego wszystkiego siłę fizyczną i trafił bramkę. Jego pierwszy strzał został odbity przez Sergio Herrere, ale drugi, po pięknej dwójkowej akcji z Thiago, znalazł drogę do bramki i doprowadził do wyrównania, na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Niesamowity Villa

Druga połowa w zupełności należała do jednego zawodnika. Davida Villi. Jego występ był porywający i jeśli Barça nie miałaby zapewnionego awansu, on byłby osobą, która by ten awans zapewniła. Jego rzut wolny wykonywany z lini pola karnego wyprowadził Barcelonę na prowadzenie (2-1), a pięć minut później, znakomita piłka od Thiago do Tello rozpoczęła piękną akcje, wykończoną przez Asturyjczyka, który tym samym zdobył 301 bramkę w swojej karierze. Zanim Villa trafił drugiego gola, Alavés cieszyło się przez moment z remisu, jednak sędzia liniowy wskazał spalonego.

Debiut Planasa

W końcówce spotkania, kiedy awans był więcej niż pewny, boisko opuścili Dos Santos, Adriano i Puyol. Tito zadecydował dać szansę Carlesowi Planasowi na oficjalny debiut, Gerardowi Deulofeu na pierwszy występ w Pucharze Króla i także Ceskowi na późne rozbieganie. Ale wynik do końca nie uległ zmianie. W grudniu, FC Barcelona spotka się z zespołem Córdoby.

FC Barcelona 3-1 Deportivo Alavés

16″ Viguera 0-1 (asysta Miki)

35″ Adriano 1-1 (asysta Thiago)