28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.56min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça – jedenastka wychowanków

Barça – jedenastka wychowanków

Zmiana kontuzjowanego Daniego Alvesa w 15. minucie pierwszej połowy meczu i wejście Montoyi spowodowało, że Barça zgromadziła na boisku, po raz pierwszy, jedenastu piłkarzy wyszkolonych w La Masii.

 

„Rekord” wynosił dziesięciu wychowanków na boisku. Miało to miejsca czasami w ostatnich miesiącach. Bez zagłębiania się, Barça rozpoczęła tak mecz przeciwko Getafe i powtórzyła tę statystykę w spotkaniu Barça-Zaragoza w poprzedniej kolejce ligowej.

 

W tę niedzielę Tito Vilanova ponownie wystawił na boisku dziesięciu graczy, którzy zostali wyszkoleni w La Masii, ale dopiero po kontuzji Daniego Alvesa w 15. minucie na placu gry po wejściu Montoyi znalazła się „pełna” jedenastka.

 

Oto historyczna jedenastka wychowanków, którzy znaleźli się na murawie Ciutat de Valencia: Valdés; Montoya, Piqué, Puyol, Jordi Alba; Xavi, Busquets, Cesc; Pedro, Messi i Iniesta.

 

Nie wytrwała ona niestety do końca spotkania, gdyż Tito Vilanova w 75. minucie zdjął z murawy Jordiego Albę, a wprowadził Adriano. Trzecia zmiana nie przyniosła zaburzeń w statystykach, gdyż za wychowanka (Xavi) wszedł kolejny wychowanek (Thiago).

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/11/barca-jedenastka-wychowankow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.