4dn.3godz.33min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça Regal w Top 16

Barça Regal wygrała wczoraj 86:66 z Brose Baskets w 6. kolejce Euroligi. Spotkanie było rozgrywane w Bambergu. Natomiast porażka Lietuvos Rytas z CSKA Moskwa oznacza, że Katalończycy zagwarantowali sobie miejsce w Top 16, a do końca pozostały jeszcze cztery mecze.

Było to szóste zwycięstwo Barcelony Regal w szóstym meczu rozgrywek Euroligi i tym samym Blaugrana zapewniła sobie awans do fazy Top 16. Trzeba przyznać, że uczyniła to dosyć wcześnie, gdyż do końca obecnej fazy pozostały jeszcze 4 spotkania. Gościom wygrana w Bambergu przyszła z lekkością, jeśli weźmiemy pod uwagę drugą połowę. Mickeal (17 punktów), Lorbek (14) i Navarro (13) byli najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny.

Zespół udał się do Niemiec już dzień wcześniej, aby uniknąć strajku generalnego, który był zaplanowany na środę w Hiszpanii. Porażka Lietuvos Rytas z CSKA Moskwa (62:71) spowodowała, że Duma Katalonii wystąpi w Top 16, zatem pierwszy cel w sezonie został osiągnięty.

Atmosfera w Stechert Arena była wczoraj odczuwalna, gdy na trybunach zasiadło 6 000 widzów. Xavi Pascual wystawił swoją żelazną piątkę, czyli: Marcelinho, Navarro, Mickeal, Lorbek oraz Tomić. Początek meczu to granie punkt za punkt, a w ekipie gospodarzy brylowali Nachbar, Gipson i Zirbes. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak jednopunktowym prowadzeniem Barcelony Regal. Rzuty za trzy punkty w wykonaniu Navarro i Inglesa pozwoliły na zdobycie kilku „oczek” przewagi. Goście tworzyli kolektyw i kontrolowali przebieg meczu, a jedynym zawodnikiem, który trzymał wynik był Nachbar (17 punktów do przerwy). Navarro zakończył kwartę tak, jak ją zaczął czyli rzutem z dystansu. Barcelona prowadziła 47:42.

Brose Baskets zaczęło grać trochę agresywniej i Sergerio Gipson doprowadził do remisu 49:49. Na szczęście Barça zaliczyła serię punktową i wynik był zdecydowanie na jej korzyść przed początkiem czwartej kwarty (64:53). Spektakularne zdobycze punktowe zaliczyli Rabaseda oraz Tomić, a drużyna ze stolicy Katalonii nie pozwoliła się nawet zbliżyć gospodarzom. Blaugrana wygrała pewnie 86:66 i teraz może skoncentrować się na niedzielnym spotkaniu w Lidze Endesa.