Bartra: W Glasgow musimy być najlepsi

Bartra: W Glasgow musimy być najlepsi

Środkowy obrońca FC Barcelony, Marc Bartra, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej mówił na temat spotkania w Lidze Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Stwierdził, że „nie ma łatwych meczów” i, że zespół musi być najlepszy, jeżeli chce myśleć o wygranej.


Marc Bartra uważa, że środowe spotkanie z Celtikiem Glasgow ma ogromne znaczenie, szczególnie biorąc pod uwagę matematyczną kwalifikację z pierwszego miejsca. Jednakże zdobycie trzech punktów na Celtic Park „nie będzie łatwe… Biorąc pod uwagę stadion i konkurencję”. Barça będzie potrzebowała największej i najsilniejszej broni.

 

Tito Vilanova


Bartra sam siebie określa, jako „ambitny piłkarz, który chce poprawiać się z dnia na dzień”. Wiele kontuzji w obronie spowodowało, że Tito Vilanova dał mu szansę na grę. „Jestem w najlepszej drużynie na świecie. Tutaj rządzi trener. On wie, kiedy może wprowadzić mnie do zespołu. Wydaje się, że to wszystko poszło dobrze i jest to wynikiem sposobu zajmowania się wieloma rzeczami”, stwierdził.


Dodał, że „Jedyną rzeczą, o której myślę jest to, aby pokazać się z najlepszej strony, żeby dostać szansę… Muszę się poprawiać, ale najważniejsze jest to, że ilekroć dostanę szansę, to muszę dać z siebie wszystko”. Bartra zwrócił również uwagę, że nadal brakuje kluczowych zawodników w kadrze. „Jesteśmy w świetnej formie”, powiedział. „To pokazuje, jak wielką drużyną jesteśmy i, jakich mamy uniwersalnych piłkarzy”, skwitował.

 

Ambitna drużyna


Jedną z rzeczy, która nigdy nie przestaje go zadziwiać, to fakt, że mimo tak wielu wygranych w ostatnich latach „drużyna nadal bije rekordy. Uwielbiam, gdy wszyscy piłkarze są tak ambitni. Są absolutnymi profesjonalistami. Ta drużyna jest tak wielka, bo nigdy się nie poddawała i zawsze chce więcej”.

 

Powrót Piqué


Marc Bartra cieszy się, że do gry powrócił już Gerard Piqué. „To jest dobra wiadomość dla zespołu, ponieważ mówimy o jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie”, powiedział defensor, dla którego starszy kolega z zespołu jest wzorem do naśladowania.

 

„On jest bardzo wszechstronnym piłkarzem. Możliwość grania razem z nich może spowodować, że stanę się lepszym zawodnikiem”, stwierdził Bartra. Wspomniał również o Mascherano, który „doskonale jest przystosowany do gry z tyłu” i jest to kolejny gracz, od którego jest w stanie nauczyć się bardzo dużo.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB