2dn.2godz.4min.

Czy historia się powtórzy? Barça już grała z Córdobą

Jeśli FC Barcelona przejdzie dziś do 1/8 finału Copa del Rey, w tej fazie rozgrywek zmierzy się z Córdobą, która wczoraj sensacyjnie wyeliminowała Real Sociedad.

Córdoba czeka już na swojego rywala w następnej rundzie Copa del Rey. Andaluzyjczycy dokonali już pierwszej sensacji w tegorocznym turnieju wyrzucając za jego burtę pierwszoligowy Real Sociedad, osiągając w dwumeczu wynik 4-2 (2-0 i 2-2). Teraz grający w Segunda División zespół czeka na swojego rywala. Będzie nim Barça albo Deportivo Alavés.

Historia na naszą korzyść

W przypadku zakwalifikowania się, Barcelona zmierzy się z Córdobą po raz drugi w historii Copa del Rey. Pierwszy, i do tej pory ostatni, pojedynek obu zespołów w tym turnieju miał miejsce w sezonie 1963/64, a oba zespoły także walczyły wtedy na tym samym etapie rozgrywek. Barcelona wygrała zarówno pierwszy mecz, jak i spotkanie rewanżowe.

Pierwszy mecz odbył się w Andaluzji, a wygrali go podopieczni Césara Rodrígueza dzięki bramkom, które zdobyli Zaldúa i Re w pierwszej połowie. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Miralles.

W rewanżu Barcelona wyszła na prowadzenie już po 40 sekundach za sprawą trafienia Peredy. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 4-1, a gole zdobyli też Kocsis, Re i Benítez (z rzutu karnego) dla Barcelony oraz Lapetra dla Córdoby. Spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 4-2. Aby historia się powtórzyła, Barça będzie musiała najpierw wyeliminować dzisiaj Deportivo Alavés.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/11/czy-historia-sie-powtorzy-barca-juz-grala-z-cordoba/