01.01.1970, g. 00:00
vs
Do meczu pozostało:
-19138dn.-4godz.-55min.
1 X 2 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dr Cugat wyjaśnia zagrożenia kontuzji Villi

Dr Cugat wyjaśnia zagrożenia kontuzji Villi

Stwierdzenie doktora Ramona Cugata, że David Villa mógł stracić nogę, spowodowało wiele zamieszania i obaw. Lekarz wyjaśnił, jak mogło do tego dojść.


Lekarze mają swój własny język, odrębny od tego, którym posługują się normalni ludzie, więc kiedy doktor Ramon Cugat powiedział, że podróż z Japonii do Barcelony mogła się zakończyć dla Davida Villi „amputacją nogi”, zostało to źle zinterpretowane. Jednakże dobrze wyjaśniona rzeczywistość jest zupełnie inna.

 

Doktor ponownie wypowiedział się dla La Sexta, gdzie wyjaśnił szczegółowo swoje ostatnie oświadczenia i to co mogło się stać z Villą. Mogło dojść do tak zwanego „syndromu podziału”. Wyjaśnił to w ten sposób: „Złamanie kości piszczelowej może nieść za sobą również krwawienie wewnętrzne. Aby dać wam przykład, wyobraźcie sobie, że mam na sobie sukienkę. Ja krwawię, ale sukienka jest taka sama i nie może być większa. Sukienka jest silniejsza niż moje ciało, w tym przypadku jest to mięsień, a co się dzieje, kiedy mięsień się tak kurczy, że nie dostaje krwi? Umiera”.

 

Na końcu Cugat dodał, że „wszyscy wiedzieli, że to niebezpieczne, ale podjęliśmy odpowiednie działania”. Każdy wiedział też jeszcze jedną rzecz – w najgorszym wypadku Villa nie mógłby grać w piłkę nożną, ale na pewno nie ryzykowano by amputacji nogi.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.